קלינטון: בוש מעולם לא הסכים לבנייה בהתנחלויות

מזכירת המדינה האמריקנית תקפה הלילה את הטענות הישראליות, לפיהן ממשל בוש העניק במכתב ששלח לראש הממשלה דאז אריאל שרון ב-2004 היתר לבנייה בהתנחלויות הקיימות. "אין כל תיעוד של הסכם כזה", אמרה קלינטון, "וגם אם היה מכתב - הוא לא הפך לחלק מהעמדה הרשמית של ארה"ב"

הילרי קלינטון. ארכיון (רויטרס)

מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון דחתה הלילה (שעון ישראל) את טענות הממשלה כי הנשיא הקודם ג'ורג' בוש הגיע להסכם מחייב עם ישראל באשר להמשך הבנייה בהתנחלויות.

"יש בידינו תיעוד של המשא ומתן, זה התיעוד הרשמי היחיד בנושא שהועבר לידי ממשל אובמה על ידי ממשל בוש היוצא", אמרה קלינטון במסיבת עיתונאים משותפת עם עמיתה הטורקי אהמת דאווטוגלו. "אין שום תיעוד לכל הסכם בלתי רשמי או מילולי בנוגע להתנחלויות".

לטענת מקורבי ראש הממשלה נתניהו, ישראל קיבלה התחייבויות מהממשל האמריקני הקודם, לפיהן מותרת הבנייה בהתנחלויות הקיימות. ב-2004, כך דווח, הובעה עמדתו של בוש במכתב לראש הממשלה דאז אריאל שרון.

קלינטון דחתה את הטענה ואמרה כי כל מכתב שכזה היה בלתי רשמי ו"ולא הפך לחלק בעמדה הרשמית של ממשלת ארצות הברית". מזכירת המדינה חזרה על עמדת ארה"ב הנוכחית, כי ישראל מחויבת למפת הדרכים. "התחייבויות אלה ברורות ביותר", אמרה קלינטון.

אובמה בנאומו: "ארה"ב לא תקבל את המשך הבנייה"

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?