הימין כבר נגד נאום אובמה: הפגנה מול הקונסוליה ונשיא בכאפייה

בימין מסרבים להמתין לנאומו של נשיא ארה"ב בקהיר, וכבר אמש ערכו הפגנה נגדו. "מובארק חוסיין אובמה, אל תתערב בענייני ישראל", קראו המפגינים. קמפיין חדש מציג את אובמה כמוסלמי

בימין לא מחכים לנאום המדובר של נשיא ארצות הברית בקהיר בצהריים. כבר אמש הפגינו כ-150 פעילי ימין מול הקונסוליה האמריקנית בירושלים. "מובארק חוסיין אובמה, אל תתערב בענייני ישראל על חשבון יחסיך עם העולם המוסלמי", קראו המפגינים. ובמקביל השיקו בארגון חזית יהודית קמפיין ויזואלי חדש שבו תמונה מעובדת של אובמה חבוש בכאפייה. לא צריך להפעיל יותר מדי את הגלגלים במוח בשביל להבין את המסר.

רוב המפגינים שהשתתפו בהפגנה בירושלים היו דוברי אנגלית במקור, כך שכמעט כל הנאומים שהיו בה היו באנגלית. כך גם לאובמה יהיה אולי קל יותר להבין את המסר. בין הנואמים בהפגנה היו חברי הכנסת אריה אלדד ומיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי, אליקים העצני, אסתר פולארד אשתו של ג'ונתן פולארד שכלוא בכלא האמריקני וגם הזמר דודו אלהרר.

"אנחנו לא צריכים לקפוץ מהגג", אמר אלהרר. "לאובמה יש הרבה יותר בעיות כמו פקיסטן או המשבר הכלכלי אצלו במדינה. "אין סיבה שאנחנו נצטרך לספוג את המדיניות שלו".

אלהרר דרש מראש הממשלה בנימין נתניהו לא להתקפל. "יכול להיות שאמריקה לא ידידותית עוד, והיום כשמוסלמי עומד בראשה אנחנו צריכים להיזהר ולשמור על עצמנו, אבל יש גבול ויש פעמים שצריך להגיד לו לא", אמר. 

הקמפיין של חזית יהודית שמציג את אובמה בכאפייה מופץ בישראל ובארצות הברית במקביל. פעילי הארגון אף מתכוונים לקיים הפגנות מול בית השגריר האמריקני ומול הבית הלבן. "ברק חוסיין אובמה - אנטישמי שונא יהודים" - זו הכותרת שתתנוסס בהפגנות הללו.

אבל ספק אם אובמה מתרגש מהדברים הללו. אתמול נחת אובמה בסעודיה, בה פתח את ביקורו במזרח התיכון. בצהריים הוא יישא את הנאום לו מצפה כל העולם בקהיר. בעולם המוסלמי מקווים לדברי פיוס ועידוד עם הערבים. בישראל מחכים בדאגה לראות עד כמה המסרים יהיו קשים לדרג המדיני בירושלים. נאום אובמה יועבר בשידור חי כאן באתר החל מ-13:00.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?