חגי הדס יהיה המתאם בעניין גלעד שליט

רה"מ נתניהו החליט למנות את חגי הדס, בכיר המוסד לשעבר, לנציג מטעמו במגעים להחזרת החייל החטוף גלעד שליט. הדס, פרש ב-2006 מהמוסד לאחר ששירת שירות מבצעי בשורה ארוכה של תפקידים

חגי הדס. המתאם החדש (חדשות 2)

אחרי סירובו של השר דן מרידור מינה ראש הממשלה בנימין נתניהו את חגי הדס לנציג מטעמו בעניין החזרת החייל החטוף גלעד שליט. הדס, לשעבר בכיר במוסד, יחליף את עופר דקל וייעזר בעבודתו בגורמי מערכת הביטחון, בשר דן מרידור ובח"כ ישראל חסון.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הנציג החדש נחשב לאיש מודיעין ומבצעים מיוחדים מהמעלה הראשונה. הדס שירת שירות מבצעי במוסד בשורה ארוכה של תפקידים. בינואר 2006 פרש מהמוסד לאחר שמילא תפקיד בכיר ביותר.

הדס ילווה בצוות מיוחד שבו יהיו חברים שר הביטחון אהוד ברק, שר החוף אביגדור ליברמן, השר יוסי פלד והשר משה (בוגי) יעלון, בנוסף לשר דן מרידור וח"כ ישראל חסון.

חגי הדס בן 56, נשוי ואב לשלושה, תושב מרכז הארץ. מאז שחרורו יזם והקים מיזם טכנולוגי בתחום האינטרנט.

דן מרידור סירב לתפקיד

חודש לאחר סיום תפקידו של עופר דקל בניהול המשא ומתן לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט, התכוון נתניהו למנות את השר לענייני מודיעין דן מרידור להחליף את דקל בתפקידו, אולם מרידור סירב.

עופר דקל עצמו סיים את תפקידו עם כניסתו של נתניהו לתפקיד ראש הממשלה. במהלך שיחות שקיים עם ראש הממשלה הקודם אהוד אולמרט, ביקש דקל שלא להמשיך בתפקידו, אותו מילא במשך יותר משנתיים.

הדס התקשר לשליט: אפעל מתוך מחויבות גדולה

זמן קצר לאחר שראש הממשלה הודיע לחגי הדס על המינוי, התקשר הדס לנועם שליט השוהה בארצות הברית והודיע לו על דבר מינויו. חגי אמר לשליט כי במרכז העניין עומדים גלעד שליט ומשפחתו. "מדובר במשימה ערכית מהמעלה הראשונה", אמר הדס והתחחיב לעשות כמיטב יכולתו כדי לאחד את כל הגורמים. "יש לנו מחויבות גדולה ללוחמים שלנו וברוח המחויבות הזו אני מתכוון לפעול".

הוריו של החייל החטוף, נועם ואביבה שליט נחתו היום בארה"ב ונפגשו בערב עם ראש עיריית ניו-יורק, מייקל בלומברג. נועם ואביבה צפויים להשתתף במצעד התמיכה השנתי בישראל שנערך בעיר.

מצעד התמיכה ישתתף גם סגן שר החוץ דני אילון שהגיע לביקור בארה"ב. בריאיון לרשת פוקס הזהיר אילון מפני האיום האירני ואמר כי "הטילים ארוכי הטווח של ארה"ב עלולים להגיע אף לחופה המזרחי של ארה"ב".  

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר

הווידאופדיה: גלעד שליט