אחמדינג'אד: "ישראל לא מתכוונת לתקוף באירן"

נשיא אירן מעלה הילוך בקמפיין הבחירות שלו. במסיבת עיתונאים שקיים היום בטהרן, אומר אחמדינג'אד כי "האיומים שנשמעים מירושלים נועדו לתקשורת בלבד". נשיא אירן גינה במפתיע את ניסוי הגרעין של צפון קוריאה, ודחה את הצעת המערב להקפאת העשרת האורניום

דיבורים כמו חול? נשיא אירן אחמדינג'אד (רויטרס)

"ישראל לא מתכוונת לתקוף את אירן, והאיומים שמשמיעים בימים האחרונים בכירים מירושלים נועדו לתקשורת ואין בהם איום של ממש" - כך אומר היום נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד במסיבת עיתונאים שנערכה בטהרן. אחמדינג'אד הוסיף כי הוא דוחה את הצעת המערב להקפיא את העשרת האורניום בתחומה, בתמורה להקפאת הסנקציות.

"השיחות שלנו עם המערב תתקיימנה רק במסגרת שיתוף פעולה בנושאים גלובליים ולא בשום נושא אחר", הוסיף הנשיא האירני, וקבע כי "הסוגיה הגרעינית היא נושא סגור עבורנו".

אחמדינג'אד הפתיע את שומעיו כשאמר כי הוא מתנגד לניסוי הגרעיני הצפון קוריאני שנערך הבוקר, וטען כי "בעיקרון אנו מתנגדים לייצור והפצה של נשק להשמדה המונית". אחמדינג'אד הזמין את נשיא ארה"ב אובמה לעימות שיתקיים בבניין האו"ם בניו יורק, בו הוא רוצה לדון עם המנהיג האמריקני על "הבעיות שמטרידות את העולם".

ספינות מלחמה אירניות משייטות במפרץ

במקביל לדברים , טהרן שלחה היום שש ספינות מלחמה אירניות למי מפרץ עדן הבינלאומיים, בהפגנת שרירים מאסיבית מול מדינות המערב ואל מול ספינות המלחמה האמריקניות שעוגנות במפרץ.

מפקד הצי האירני התייחס לנושא ואמר כי הוצאת ספינות המלחמה נועדו לאותת למערב כי "אירן מוכנה לכל מאבק צבאי מכל סוג שהוא".