כוחות הביטחון פינו מאחז במטה בנימין; ראש המועצה: נבנה אותו מחדש

מתחילים לממש את ההבטחות לאובמה? כוחות משטרה ומג"ב פינו הבוקר את המאחז הבלתי-מורשה "מעוז אסתר" במועצה האזורית מטה בנימין. "ממש כואב הלב לראות את זה", סיפר תושב המקום לאתר ערוץ 7

פינוי המאחז, היום (רויטרס)

שר הביטחון הבטיח - ומתחיל לקיים: משטרת מחוז ש"י ביצעה במהלך הלילה והבוקר מה שהיא מגדירה "פעילות כנגד בנייה בלתי-חוקית באזור בנימין". בפועל, כוחות המשטרה פינו מספר מבני פח ועץ במאחז "מעוז אסתר". ראש המועצה האזורית מטה בנימין אבי רואה הגיע למאחז והודיע לתושבים כי המקום ייבנה מחדש ואף יורחב.

במאחז, הסמוך ליישוב כוכב השחר, מתגוררות באופן קבוע חמש משפחות עם ילדים וכעשרה רווקים - כך מדווח האתר "ערוץ 7". המינהל האזרחי הביא למקום כלים כבדים על מנת לבצע את ההריסה, ואוטובוס לצורך פינויים של אנשי המאחז. הפינוי הסתיים לקראת השעה 12:00 בצהריים.

"כרגע מפנים הכוחות את התושבים, מחרימים את המכוניות, והטרקטורים מתחילים להרוס את המבנים, ממש כואב הלב לראות את זה", סיפר עד ראייה לערוץ 7 עם תחילת ההריסה. סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי לא הייתה התנגדות אלימה לפינוי.

ראש המועצה האיזורית מטה בנימין, אבי רואה, הגיע למאחז בסיום הפינוי והודיע לתושבים כי "המקום ייבנה מחדש ואף יורחב".

ברק לראשי יש"ע: "המאחזים מזיקים בזירה הבינלאומית"

אתמול נפגש שר הביטחון אהוד ברק עם ראשי מועצת יש"ע ואמר להם כי יש לפנות את המאחזים הבלתי מורשים. לדברי ברק, "אם זה לא יהיה בהידברות נעשה זאת באכיפה מהירה ותקיפה".

שר הביטחון הדגיש כי "אי אפשר להתפשר על אכיפת החוק. מדינה ריבונית וחפצת חיים חייבת לאכוף את החוק ולממש את מרות המדינה על אזרחיה".

שר הביטחון אמר שהמאחזים הבלתי חוקיים מזיקים בזירה הבינלאומית ואף מחלישים את תנועת ההתיישבות ביהודה ושומרון וקודם כל יש לפתור את בעיית המאחזים הבלתי מורשים. בפגישתו האחרונה עם ראש הממשלה נתניהו, דרש גם נשיא ארה"ב ברק אובמה את פינוי המאחזים.

הווידאופדיה: ההתנתקות

צפו בעימותים בין מתנחלים לפלסטינים השבוע

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2