דיווח: עלונים עם לוגו "ישראל ביתנו" הוחרמו בקהיר

כלי תקשורת מצריים וערביים מדווחים כי בבדיקה שערכו אנשי רשויות המכס במצרים בתיקיהם של 24 תיירים ברזילאים נמצאו עלונים המעודדים עלייה לישראל. "על העלונים הוטבע הלוגו של מפלגת 'ישראל ביתנו' הציונית, בהנהגת אביגדור ליברמן", דווח. "הוצגו בהם סקרי דעת קהל על ישראל"

שר החוץ ליברמן. לא רצוי בקהיר (רויטרס)

מדוע תיירים ברזילאים, שהגיעו מרומא ונעצרו בקהיר - עוררו מהומה כל כך גדולה? רשויות המכס בנמל התעופה הבינלאומי בקהיר עצרו שלשום 24 נוסעים ברזילאים שבתיקם נמצאו עשרה תיקים ובהם עלונים של המעודדים עלייה לישראל - כך מדווחים הבוקר כלי תקשורת מצריים וערביים.

טיסה 894 שהגיעה מרומא ועליה, בין השאר, תיירים ברזילאים, נחתה בנמל התעופה בבירת מצרים. אנשי המכס המצריים ביצעו חיפוש ב-38 התיקים שהגיעו עם התיירים, ובחלקם נמצאו עלונים בשפה הפורטוגזית הקוראים לברזילאים להגר ממדינתם ולעבור להתגורר בישראל.

"על העלונים הוטבע הלוגו של מפלגת 'ישראל ביתנו' הציונית, בהנהגת אביגדור ליברמן", נטען בדיווחים, וכן "הוצגו בהם סקרי דעת קהל על ישראל". עוד דווח כי עשרה תיקים שנבדקו הוחרמו על ידי רשויות המכס. התיירים שוחררו בתום חקירה קצרה.

יש לציין כי משרד העלייה והקליטה נמצא בשליטה של מפלגת ישראל ביתנו ובראשו עומדת השרה סופה לנדבר. גם משרד התיירות נמצא בשליטתה של המפלגה ובראשותו של השר סטס מיסז'ניקוב.

בין מצרים לשר החוץ ליברמן שוררת מתיחות על רקע התבטאותו של בעבר נגד הנשיא חוסני מובארק. בחודש שעבר טענו מקורביו של ליברמן כי במהלך ביקורו של ראש המודיעין המצרי עומר סולימאן בישראל קיבל שר החוץ הזמנה להגיע לביקור רשמי בקהיר, אך במצרים הכחישו את הדיווח. הנשיא מובארק עצמו אמר כי ליברמן לא יגיע בשלב זה למצרים.

גם הסורים מוחים

במקביל, בימים האחרונים מדווחים גורמים בשגרירות הסורית בלונדון כי זו הגישה מחאה רשמית לשלטונות בריטניה בטענה כי במסע קמפיין עידוד התיירות שהשיקה ישראל, היא החשיבה את הגדה המערבית ורצועת עזה כחלק בלתי נפרד מהמדינה.

דובר שגרירות סוריה בלונדון, ג'יהאד מקדסי, אמר כי השגרירות פתחה מצידה בקמפיין נגד שמטרתו להראות עד כמה מזויף ושקרי הקמפיין הישראלי. "במסגרת הקמפיין נשלחו מסרונים לאקדמאים ואנשי השכלה ברחבי בריטניה וכן לאנשי הקהילה הסורית בלונדון", אמר.