סקר: הציבור פסימי לגבי היחסים עם אובמה

נתניהו לא מפסיק לדבר על שורה של הבנות שהוא ונשיא ארצות הברית הצליחו להגיע אליהן בפגישתם. העם לא קונה: 48% מהציבור חושב כי המנהיגים לא יצליחו לגשר על הפערים בעמדות המדיניות

נתניהו ואובמה בפגישתם (לע"מ)

אם תשאלו את נתניהו, לא רק שישראל וארה"ב לא נכנסות למסלול של התנגשות, אלא שהוא ואובמה ממש תמימי דעים. כמו בוני וקלייד, כמו עמי ותמי, כמו דורותי ואיש הפח, ראש ממשלת ישראל ונשיא ארה"ב הולכים להם יד ביד לעבר השקיעה הצבעונית של ארץ עוץ.

"ההבנה בינינו היא שאנו עובדים יחד כדי להניע מחדש את תהליך השלום", אמר נתניהו אחרי פגישתו עם האיש החזק בעולם. מעולם לא היה מצבנו בהיר יותר בחדר הלבן. רק בעיה אחת קטנה נותרה לנתניהו: העם לא קונה את זה.

על פי סקר מכון המחקר פאנלס, כמעט מחצית מהציבור (48%) לא חושב שנתניהו ואובמה יצליחו לגשר על הפערים המדיניים ביניהם. פחות משליש ממשתתפי הסקר (30%) מאמינים שהמנהיגים דווקא כן יצליחו לממש את ההבנה ה"ביבית".

תוצאות הסקר, שנערך אתמול בקרב 503 משתתפים, עולים בקנה אחד עם הדעה הדי מסויגת של הציבור הישראלי ביחס לאובמה. גם לפני היבחרו, ללא קשר לזהותו של ראש הממשלה הישראלי, להרבה מאד ישראלים היה חשש מהמנהיג הכריזמטי.

המשיבים גם לא צופים שינוי משמעותי כלשהו בין המדינות בעקבות פגישת נתניהו-אובמה. רק 28% מהציבור רואה סיכוי ממשי להתחממות ביחסים. יותר ממחצית המשיבים (54%), לא תולה תקוות רבות בפגישה ו-18% רואים דווקא שינוי לרעה ביחסים.

להצטרפות לפאנל המשיבים לסקרים

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2