נתניהו: "אובמה התחייב לטפל בגרעין האירני"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נתן הערב סיכום ביניים של ביקורו המדיני בארה"ב. לאחר פגישה עם הסנאטור ג'ון קרי, אמר נתניהו: "ישראל וארה"ב מסכימות שאירן לא תוכל לפתח יכולת גרעינית צבאית", והוסיף כי "אנו עובדים יחד כדי להניע מחדש את תהליך השלום"

לאחר פגישתו עם הסנאטור ג'ון קרי, יו"ר ועדת החוץ של הסנאט, ויממה לפני עלייתו למטוס בדרך חזרה לישראל, סיכם ראש הממשלה בנימין נתניהו בכמה מילים את ביקורו המדיני בוושינגטון. "קיימת הבנה מרכזית אחת שחשובה לישראל, והיא שישראל וארה"ב מסכימות שאירן לא תוכל לפתח יכולת גרעינית צבאית".

"קיימתי כמה פגישות חשובות עם הנשיא אובמה ועם מזכירת המדינה קלינטון", אמר ראש הממשלה בפני כתבים בבית הלבן. "אובמה הבטיח שינקוט בכל הדרכים כדי להבטיח לנטרל את היכולת הגרעינית האירנית".

נתניהו הוסיף כי, "ההבנה השנייה בינינו היא שאנו עובדים יחד כדי להניע מחדש את תהליך השלום. הבהרתי לנשיא כי אנו מוכנים, ומחפשים דרכים, גם כדי להביא גורמים אחרים מהעולם הערבי לתוך ה
התהליך".

ראש הממשלה הבהיר, "לא רק ישראל חייבת לתת - אלא גם מדינות ערב צריכות לעשות צעדים קונקרטיים. אלה היסודות של השיחות והמהלכים שאנו מקיימים עכשיו ובשבועות הבאים. מה שמנחה אותי היא ההתעקשות הברורה על הביטחון של מדינת ישראל".

מה חושב מומחה שפת הגוף על הפגישה?

הווידאופדיה: בנימין נתניהו

הווידאופדיה: ברק אובמה 

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2