בבית הלבן מדברים - בבקעה בונים

בעיתוי מקרי או מכוון, החליטה מועצת בקעת הירדן שבהתנחלות משכיות יעברו מקרוואנים למגורי קבע. במקום אף נערך סיור קבלנים ראשון. בשמאל זועמים, במועצה לא מבינים על מה ההתרגשות: "המשפחות זקוקות לתשתיות כדי לעבור למגורי קבע". לא ברור עד כמה הנשיא אובמה יקבל את התירוץ בהבנה

משכיות. מחדשים הבנייה (חדשות 2)

ברק אובמה צפוי לדרוש היום מראש הממשלה בנימין נתניהו להכיר בעיקרון שתי המדינות ולהפסיק את בניית ההתנחלויות, אך בעוד בבית הלבן מדברים על שלום - הבנייה בשטחים נמשכת.

דוגמה חיה ורלוונטית שעלולה להביך את נתניהו בוושינגטון היא התרחבות הבנייה ביישוב משכיות. המועצה האזורית בקעת הירדן פרסמה לאחרונה מכרז לבניית מגורי קבע ביישוב, משום שכיום ממוקמים במשכיות רק מבנים זמניים - קרוואנים. קבוצת קבלנים אף ערכה בימים האחרונים ביקור בנושא זה ביישוב.

היישוב הזה היווה סלע מחלוקת בין ישראל לארה"ב גם בעבר. בשנת 2007 הוקפאה הבנייה במקום בשל לחץ אמריקני, אך מאז חלק מתוכניות ההרחבה הופשרו. "כעת מתגוררות בישוב עשר משפחות בקרוואנים, והן זקוקות לתשתיות כדי לעבור למגורי קבע", הסביר הבוקר ראש המועצה בקעת הירדן, דוד אלחייני, בראיון לערוץ 7. אלחייני הדגיש כי מדובר בישוב חוקי שקיבל את אישור שר הביטחון וכי קיים "קונצנזוס ישראלי שהבקעה תישאר בידיים ישראליות".

מנגד, בשמאל זועמים על ההחלטה. "המכרז הזה הוא ההוכחה לכך שנתניהו לא רק שאינו מתחייב לשתי מדינות, הוא גם עושה הכל על מנת לטרפד אפשרות כזו בעתיד", אמר יריב אופנהיימר, מנכ"ל שלום עכשיו, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

לדברי אופנהיימר, מאז השבעת הממשלה החדשה מזהים בשלום עכשיו "יותר אומץ של המתנחלים לקדם יוזמות מקומיות". איך זה ייגמר? כנראה שנדע הערב, עם סיום הפגישה של אובמה ונתניהו במשרד הסגלגל.