למרות הכל: מישל תארח את שרה

ובשולי פגישת הנשים, הכנות אחרונות לפגישת הפיסגה הראשונה בין ראש הממשלה לנשיא ארה"ב. בעוד אובמה ידרוש מחוייבות ישראלית לעיקרון שתי המדינות, בישראל מדגישים: "היעד - למנוע תכנית גרעין צבאית מאירן"

הכנות אחרונות במשלחת הישראלית לוושינגטון לקראת פגישת נתניהו עם הנשיא אובמה, היום בערב בבית הלבן. נתניהו מבקש להעמיד במוקד השיחות עם נשיא ארה"ב את הנושא האירני: ראש הממשלה יאמר לאובמה כי מדובר באיום קיומי על ישראל, ולא בתרגיל התחמקות.

עם שובו מהתייעצות בבית ההארחה הרשמי בוושינגטון, ה"בלייר האוס", אמר ראש המועצה לביטחון לאומי עוזי ארד לעיתונאים, כי הנושא המרכזי והחשוב ביותר שיעלה בפגישה הוא תיאום הצעדים למניעת התגרענות אירן. "היעד הוא למנוע תכנית גרעין צבאית מאירן - והשעון מתקתק", הכריז ארד. "

האמריקנים מבינים את גודל האיום", הוסיף ראש המועצה לביטחון לאומי, וסיפר כי בכוונת המשלחת הישראלית לדון עם עמיתיהם בארצות הברית על הצעדים "באופן מפורט ומדוייק".

לא מדברים על נוסחת "שתי המדינות"

דבריו של ארד מסתמכים גם על ראיון שהעניק הנשיא האמריקני לעיתון "ניוזוויק", ובו הסביר כי "כל האופציות פתוחות - גם פעולה צבאית באירן". אובמה הדגיש כי הוא מבין את האיום הקיומי מצד אירן, בייחוד לאחר הצהרותיו של הנשיא אחמדינג'אד, אך הוסיף כי אין זה מקומו להחליט על צרכי הביטחון של ישראל.

בהמשך שיחתו עם העיתונאים התייחס ראש המועצה לביטחון לאומי גם לכוונתו של נתניהו להעלות מול אובמה את נושא המשא ומתן המדיני מול הפלסטינים. עם זאת, כאשר נשאל האם נתניהו יתחייב להצהרה של פתרון לשתי מדינות לשני עמים - סירב ארד לענות.

במקביל לפגישת שני המנהיגים, תהיה מחר פגישה מעניינת לא פחות – של נשותיהם. שרה נתניהו ומישל אובמה ייפגשו לכמה שעות במהלך ביקור נתניהו בוושינגטון. בעוד שבועיים צפוי נתניהו לפגוש גם את נשיא צרפת סרקוזי.