נתניהו בתום פגישתו עם האפיפיור: גיליתי אוזן קשבת

לקראת סיום ביקורו בישראל, נפגש הכס הקדוש עם רה"מ לשיחה על האיום האירני ועל תהליך השלום במזרח התיכון. מוסד הוותיקן גינה בעבר באופן עקיף את התבטאויותיו של אחמדיניג'אד. הפעם התייחס לכך בנדיקטוס ישירות ואמר כי הוא מגנה כל תופעה של אנטישמיות או של הכחשת השואה

האפיפיור בפגישתו עם נתניהו, היום (רויטרס)

יממה לפני סיום ביקורו בישראל, התנסה היום האפיפיור בנדיקטוס ה-16 בקיום דיאלוג דיפלומטי. זאת בעת פגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

האפיפיור ונתניהו, שנפגש מוקדם יותר עם מלך ירדן עבדאללה השני, שוחחו בנושא קידום תהליך השלום במזרח התיכון. בנוסף, דנו השניים בנושא האיום האירני מצד הנשיא מחמוד אחמדיניג'אד על מדינת ישראל.

"פניתי אליו בנושא בתור דמות שמסמלת את המוסר, כדי שקולו יישמע אל מול הקריאות להשמדת ישראל שמגיעות ברצף מכיוונו של נשיא אירן", אמר נתניהו. "לא יכול להיות שבתחילת המאה ה-21, מדינה תצהירה על כוונותיה להרוס את מדינת היהודים מבלי שישמעו קולות גינוי בתגובה".

מוסד הוותיקן גינה בעבר במספר הזדמנויות את התבטאויותיו של אחמדיניג'אד, אך הן נעשו באופן עקיף. הפעם, הוא התייחס לכך ישירות ואמר כי הוא מגנה כל תופעה של אנטישמיות או של הכחשת השואה. "אני חושב שמצאנו אוזן קשבת", ציין נתניהו.

נושא תהליך השלום במזרח התיכון היה אחד מהנושאים הבולטים במסעו של האפיפיור, שהחל בשבוע שעבר בירדן, ויסתיים מחר כשיעזוב את ירושלים בדרכו לרומא.

מיסה המונית בהר הקפיצה

מוקדם יותר הבוקר ערך הכס הקדוש מיסת ענק בהר הקפיצה מדרום לנצרת, והגיע לפגישה לאחר מנוחת צהריים קצרה. במיסה השתתפו 50 אלף בני אדם. האפיפיור הודה לצליינים סביבו בנפנוף אופייני, כשהוא נוסע ברכב ה"פופ-מוביל" שמאפשר להבחין בו מבעד לזכוכית משוריינת.

אחרי ימים טעונים פוליטית, נמנע האפיפיור מהכרזות מדיניות ובחר להתרכז בנאומו בערכי המשפחה. עם זאת, גם בנאום המפוייס משהו, בחר האפיפיור להתייחס למצב בנצרת. "כפי שהעולם יודע, נצרת חוותה מתח בשנים האחרונות מתח שהזיק ליחסים בין הקהילות המוסלמיות והנוצריות", אמר הכס הקדוש.