נתניהו הגיע לביקור פתע בירדן - נועד עם המלך עבדאללה

ראש הממשלה נתניהו הגיע במפתיע בשעות הצהריים לעמאן, ונועד עם עבדאללה מלך ירדן. השניים דנים במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים וייתכן שגם בחידוש המשא ומתן בין ישראל לסוריה. כבר ביום שני הקרוב: נתניהו ייצא לוושינגטון

נתניהו והמלך עבדאללה. ביקור פתע (רויטרס)

תיאום עמדות רגע לפני היציאה לארצות הברית: ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום במפתיע לירדן, שם נועד עם המלך עבדאללה. השניים דנים במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, ועל פי דיווחים זרים - ייתכן ותונח על השולחן גם יוזמת השלום הערבית "המתוקנת", להתרשמותו של ראש הממשלה.

דיווחים אחרים מדברים על האפשרות שהירדנים יציעו לנתניהו לחדש את המשא ומתן במסלול הסורי. נתניהו צפוי לחזור עוד היום לישראל, ולהיוועד עם האפיפיור בנדיקטוס ה-16.

נראה כי הפגישה היום עם מלך ירדן באה כחלק מסבב פגישות אותו שאף נתניהו להשלים עם מנהיגי "הגוש המתון", טרם הגעתו לוושינגטון בשבוע הבא. כבר ביום שני הקרוב צפוי ראש הממשלה להיוועד עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה, ולדון עימו בשלל הנושאים העומדים על סדר היום.

נתניהו: המו"מ יחודש תוך שבועות

השבוע ביקר ראש הממשלה במצרים, שם נועד עם הנשיא חוסני מובארק בארבע עיניים ואף קיים עימו ארוחת צהריים משותפת. נתניהו אמר בפגישה כי המו"מ עם הפלסטינים יחודש בשבועות הקרובים. מובארק מצידו אמר שנתניהו התחייב בפניו שממשלת ישראל מחויבת לשלום ואמר כי "המו"מ עם הפלסטינים צריך להתנהל, כדי להגשים את החזון של שתי מדינות לשני עמים".

נתניהו שיבח את שיתוף הפעולה הביטחוני בין שתי המדינות ודיבר על ההתמודדות המשותפת מול הקיצוניים ש"מביאים לפגיעה בשלום". הנשיא מובארק נמנע מלהתייחס לאיום האירני, כדי לא לאותת שמדובר כאן על חזית אחידה. בתום הפגישה אמר שר החוץ של מצרים: "נשפוט את נתניהו על פי המעשים בשטח".

הווידאופדיה: בנימין נתניהו

הווידאופדיה: ברק אובמה