רבבות במיסת האפיפיור בנצרת

מסעו של הכס הקדוש בישראל נמשך, והבוקר ערך בנדיקטוס ה-16 מיסה המונית בהר הקפיצה דרומית לנצרת, בה השתתפו רבבות. מאוחר יותר יוועד עם רה"מ בנימין נתניהו, ויערוך שתי תפילות נוספות בנצרת

ביקורו של האפיפיור בנדיקטוס ה-16 בישראל יימשך היום בביקור חגיגי ועמוס בנצרת, שיכלול מיסה, שתי תפילות ואפילו פגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. כאן באתר חדשות 2 באינטרנט אנחנו ממשיכים ללוות את סיורו בארץ הקודש בשידורים חיים ורציפים.

הבוקר ערך הכס הקדוש מיסה המונית בהר הקפיצה מדרום לנצרת, בהשתתפות 50 אלף בני אדם.האפיפיור הודה לצליינים סביבו בנפנוף אופייני, כשהוא נוסע ברכב דמוי ה"פופ-מוביל",בו ניתן היה להבחין בו מבעד לזכוכית משוריינת.

אחרי ימים טעונים פוליטית, האפיפיור נמנע מהכרזות מדיניות, בחר להתרכז בנאומו על ערכי המשפחה. עם זאת, גם בנאום המפוייס משהו, בחר האפיפיור להתייחס למצב בנצרת. "כפי שהעולם יודע, נצרת חוותה מתח בשנים האחרונות מתח שהזיק ליחסים בין הקהילות המוסלמיות והנוצריות", אמר הכס הקדוש.

לקראת הגעתו של האפיפיור לעיר קיימת כוננות שיא בשירותי הביטחון וההצלה. 5,000 שוטרים איבטחו את האירוע, ובמד"א הכריזו על העלאת דרגת הכוננות לרמה הגבוהה ביותר בכל הארץ.

לקראת השעה 16:00 צפוי בנדיקטוס ה-16 להיוועד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ומאוחר יותר, לאחר פגישה עם אנשי דת בכנסיית הבשורה בנצרת, יערוך האפיפיור שתי תפילות במקום. על פי המסורת הנוצרית, במקום זה בישר המלאך גבריאל לאימו של ישו כי היא הרה.

"מתפלל שיוסר המצור על עזה"

אתמול "קפץ" האפיפיור לביקור בשטחי הרשות הפלסטינית, ולאחר שנפגש עם אבו מאזן והציג את משנתו המדינית, ביקר במחנה הפליטים אל-עאידה בבית לחם, וסיים את ביקורו בגדה המערבית בבית החולים בעיר. לאחר מכן שב לירושלים.

אתמול ערך הכס הקדוש גם מיסה המונית ברחבת כנסיית המולד בבית לחם. בנאומו בפני כ-5,000 פלסטינים הביע את תקוותו כי יושג שלום והציע את תמיכתו של הוותיקן. "אתם יכולים להיות בטוחים בסולידריות שלי בשיקום של הרצועה, ואני מתפלל שיוסר בקרוב המצור הישראלי על עזה", אמר האפיפיור.

"אני מודע לסבל הרב שספגתם וממשיכים לספוג כתוצאה מהמצב המסובך באזור שנמשך עשורים", אמר בנדיקטוס ה-16. "לבי יוצא לכל המשפחות שאיבדו כל כך הרבה".

ביקור האפיפיור בנדיקטוס ה-16 בישראל - סיקור מיוחד:

הווידאופדיה: האפיפיור בנדיקטוס ה-16

הכס הקדוש נחת בישראל

יד ושם: האפיפיור בחר לא להתנצל

האפיפיור הטמין פתק בכותל

ה"פופ" מרגיז: הגיע עם צלב לכותל

האפיפיור נשא מיסה בנחל קידרון

הכס הקדוש: "מתפלל שהמצור הישראלי יוסר"

האפיפיור ביקר במחנה פליטים בגדה המערבית