נתניה למובארק: "המו"מ יחודש בשבועות הקרובים"

לראשונה מאז נכנס לתפקידו כראש ממשלה נפגש בנימין נתניהו עם נשיא מצרים חוסני מובארק. השניים נועדו ארוכות בארבע עיניים. נתניהו: "המו"מ עם הפלסטינים יחודש", מובארק: "נתניהו התחייב לשלום"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא מצרים חוסני מובארק נועדו היום בארבע עיניים במשך כשעה וחצי במצרים. אחרי הפגישה השניים אכלו ארוחת צהריים משותפת. נתניהו אמר בפגישה כי המו"מ עם הפלסטינים יחודש בשבועות הקרובים. מובארק מצידו אמר שנתניהו התחייב בפניו שממשלת ישראל מחויבת לשלום ואמר כי "המו"מ עם הפלסטינים צריך להתנהל, כדי להגשים את החזון של שתי מדינות לשני עמים".

ראש הממשלה נתניהו שיבח את שיתוף הפעולה הביטחוני בין שתי המדינות ודיבר על ההתמודדות המשותפת מול הקיצוניים ש"מביאים לפגיעה בשלום". הנשיא מובארק נמנע מלהתייחס לאיום האירני, כדי לא לאותת שמדובר כאן על חזית אחידה. בתום הפגישה אמר שר החוץ של מצרים: "נשפוט את נתניהו על פי המעשים בשטח".

"נתניהו מציג בפני מובארק את תוכניתו המדינית", אמר עוזי ארד, ראש המועצה לביטחון לאומי, לפני הפגישה. "עיקרה, הרצון להימנע מלשלוט בפלסטינים, וקידום התהליך עמם". נשיא מצרים מצידו דאג להכחיש דיווחים על פיהם ביקש נתניהו ממנו בימים האחרונים להיפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

עיתוני מצרים קראו לנתניהו "ללכת הביתה"

מובארק הביע דאגה בעקבות הפרסומים שסוריה ממשיכה לפתח נשק ביולוגי, עם זאת ציין נשיא מצרים, כי המגמה הזו אינה דבר חדש. עיתוני האופוזיציה במצרים לא "מתרגשים" מהביקור הישראלי. כותרות רבות קראו לנתניהו "ללכת הביתה" ודרשו מנשיא מצרים שלא לחבק אותו בפומבי.

לנתניהו התלווה גם השר בנימין (פואד) בן-אליעזר, ששב למצרים לאחר היעדרות ארוכה. השר בן-אליעזר נמנע מביקורים במצרים בעיקר בשל הפרסומים בישראל לפיהם כוח בפיקודו ירה בשבויים מצריים לא חמושים במהלך מלחמת יום הכיפורים. "הביקור כאן בשבילי הוא סגירת מעגל", אמר היום בן-אליעזר.