רה"מ יאמר למובארק: אינטרס משותף

נתניהו ייצא היום לפגישה ראשונה עם נשיא מצרים מאז כניסתו לתפקיד. השניים צפויים לדון בגרעין האירני ובאינטרס המשותף של שתי המדינות בפעילות נגד ארגון החמאס. בנוסף ידונו השניים בהקמת מדינה פלסטינית

נתניהו ומובארק, ארכיון (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייצא בצהריים לפגישה קצרה עם נשיא מצרים חוסני מובראק בשארם א שייח. מדובר בפגישה הראשונה בין השניים שתתקיים לאחר חילופי דברים קשים בין שר המודיעין המצרי לבין שר החוץ אביגדור ליברמן.

נתניהו צפוי לשוחח עם מובראק על האינטרס המשותף בין המדינות בענייני הגרעין האירני ועל הפעילות המשותפת נגד ארגון החמאס. כמו כן ידונו השניים במצבם של הפלסטינים ברצועת עזה.

ראש הממשלה יציג למובראק את העקרונות לקידום תהליך השלום עם הפלסטינים, אשר לדעת נתניהו, צריך להתקיים תוך כדי בניית היכולת הפלסטינית לקיום עצמאי, עוד לפני הקמת מדינה פלסטינית.

נתניהו ינצל את הפגישה כדי להבהיר שהמדיניות שלו עדיין בשלבי גיבוש לקראת פגישתו עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה שתתקיים בעוד שבוע בדיוק. לפגישה בין השניים יצטרף גם שר התעשייה, המסחר והתעסוקה בנימין בן אליעזר. מוקדם יותר ישתתף נתניהו בטקס קבלת הפנים לאפיפיור בנידטקוס ה-16.