משעל: "הפסקנו לירות טילים לעבר ישראל - בינתיים"

יו"ר הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל הודיע כי לעת עתה - ארגונו הפסיק לירות טילים לעבר ישראל. בראיון לעיתון ''ניו יורק טיימס" הוסיף משעל כי חמאס מעוניין במדינה פלסטינית רק בשטחים שנכבשו על ידי ישראל בשנת 1967: "אני מבטיח לממשל האמריקני כי נמשיך להיות חלק מהפתרון, נקודה"

חאלד משעל. רוצה לחזור לגבולות 67 (חדשות 2. ארכיון)

"אני מבטיח לממשל האמריקני ולקהילה הבינלאומית כי נמשיך להיות חלק מהפתרון, נקודה" - כך אמר יושב ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל, שהודיע כי לעת עתה ארגונו הפסיק לירות טילים לעבר ישראל. בראיון לעיתון ''ניו יורק טיימס" הוסיף משעל כי חמאס מעוניין במדינה פלסטינית - רק בשטחים שנכבשו על ידי ישראל בשנת 1967.

בראיון שנערך במשך כחמש שעות, הודיע משעל כי האויבת היחידה של חמאס באזור היא ממשלת ישראל, ולא איזכר כל כוונה להכיר בה. משעל הביע סיפוק מגישתו החיובית של ממשל אובמה כלפי העם הפלסטיני והבטיח כי חמאס יהיה חלק מפתרון הסכסוך עם ישראל. "הנשיא אובמה מדבר בשפה שונה וחיובית", אמר.

משעל: מעוניינים בעסקה לשחרור שליט

משעל התראיין מביתו, כשהוא מוקף מאבטחים, ודיבר בביטחון רב. הוא שוב ושוב הדגיש כי הוא לא מכיר בישראל. על פיתרון שתי המדינות אמר משעל: אמר: "אנחנו רוצים מדינה בקווי גבולות 1967, המבוססת על הפסקת אש ארוכת טווח. זה כולל מזרח ירושלים, פירוק ההתנחלויות וזכות השיבה של הפליטים הפלסטיניים". לשאלה מה זה טווח ארוך, השיב משעל: 10 שנים.

משעל הסביר מדוע הארגון פועל להפסקת ירי רקטות לעבר ישראל: "אי שיגור הרקטות הוא חלק מהחלטה המשרתת את האינטרס הפלסטיני. ירי הרקטות הוא אמצעי ולא המטרה". לדבריו, הארגון מעוניין בהסכם הפסקת אש עם ישראל וכן בהשלמת העסקה להחזרתו של החייל החטוף גלעד שליט - תמורת שחרור אסירים פלסטינים רבים.

הווידאופדיה: ניסיון ההתנקשות בחאלד משעל