נתניהו: "מוכן לפתוח במשא ומתן עם הפלסטינים מיד"

ראש הממשלה אמר הלילה בנאום מוקלט שהועבר בוועידת איפא"ק, כי ממשלת ישראל מוכנה לפתוח במשא ומתן מיידי עם הפלסטינים. נתניהו הביע את נכונות הממשלה לצאת לדרך חדשה עם העם הפלסטיני. "אני מאמין שיחד עם אובמה ואבו מאזן - נוכל להפתיע את העולם", אמר נתניהו. היום ייפגש הנשיא פרס עם אובמה בבית הלבן

משנה כיוון? ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הלילה בנאום מוקלט בוועדת איפא"ק, כי ממשלת ישראל מוכנה לפתוח במשא ומתן מיידי עם הפלסטינים. נתניהו הביע את נכונות ממשלת ישראל לצאת ל"דרך חדשה עם העם הפלסטיני".

ראש הממשלה העביר בכך מסר לנשיא ארה"ב ברק אובמה. "ישראל מוכנה לשלום עם הפלסטינים", אמר נתניהו. "אני מאמין שהמסלול המשולש לשלום הוא המסלול המציאותי, ואני מאמין שעם שיתוף פעולה מצד הנשיא אובמה והנשיא עבאס (אבו מאזן) אנחנו יכולים להביס את הספקנים ולהפתיע את העולם", אמר נתניהו בנאומו שהועבר בוידאו-קונפרנס לוושינגטון.

נתניהו הדגיש כי באמצעות שיתוף פעולה של ישראל, ארצות הברית והרשות הפלסטינית, ניתן יהיה להגיע להסכם שלום יציב ולעתיד כלכלי טוב יותר לרשות. הוא אמר עוד כי הסדר קבע לשלום עם הפלסטינים יתאפשר רק אם הפלסטינים יכירו בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.

ראש הממשלה הוסיף כי יכולה להיות תקווה לעתיד טוב יותר לישראל ולפלסטינים, והדגיש כי ישראל לעולם לא תתפשר על ביטחונה. עוד אמר ראש הממשלה כי העולם וגם מדינות ערב יודעות שאסור לתת לאירן להתחמש בנשק גרעיני.

פסגת נשיאים: פרס ייפגש היום עם אובמה

נשיא המדינה שמעון פרס ממשיך את ביקורו בארצות הברית. הנשיא יפתח את יומו החשוב של הביקור בסבב פגישות עם בכירים בממשל אובמה: בבוקר ייוועד פרס עם מזכירת המדינה האמריקאית הילארי קלינטון, ובהמשך היום יקיים סבב פגישות עם ננסי פלוסי יושבת הראש בית הנבחרים וסגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן. בשיאו של היום, בסביבות השעה תשע בערב, צפוי פרס להיפגש עם הנשיא ברק אובמה בבית הלבן .

ועידת השדולה הפרו-ישראלית החזקה בארה"ב, איפא"ק, נפתחה שלשום בהשתתפות אלפי בני אדם בבירה וושינגטון. ביומה הראשון של הוועידה כבר הספיק לשאת דברים סגן שר הביטחון לשעבר, אפרים סנה, שדיבר בפאנל על איום הגרעין האירני. את הנאום המרכזי של יומה השני של הוועידה נשא נשיא המדינה שמעון פרס.

פרס: המזרח התיכון - תחת איום גרעיני

בנאומו בוועידה אמש התייחס הנשיא פרס לאיום האירני. "ישנו ענן קודר ההולך וגדל, אשר מזכיר לנו כי האיום על חיי אדם הינו אמיתי", אמר פרס. "ענן זה הינו פרי ידם של קיצונים מיליטנטים. ברקיו הם טילים ורעמיו פצצות. לצערנו, המזרח התיכון מוצא עצמו בצילו של איום גרעיני. אנו מסרבים להרים ידיים. מסרבים להיכנע".

פרס אמר כי "אנו מכבדים את העם האירני ואת המסורת שלו. לאורך ההיסטוריה ביקשה אירן להעשיר את האנושות. כיום, לצערנו, מנהיגיה של אירן מעשירים אורניום. האגרסיביות של הממשל האירני אינה שמורה עבור ישראל בלבד. הם מבקשים להנהיג את האזור כולו, ורוצים לשלוט במדינות ערב באמצעות טרור וכפייה". 

הווידאופדיה: שמעון פרס

הווידאופדיה: בנימין נתניהו