הנשיא ריבלין בסינגפור: "שותפים שהגשימו חזון"

נשיא המדינה ריבלין נחת בסינגפור וישתתף ביום ראשון בהלווייתו של מייסד המדינה וראש ממשלתה הראשון לי קואן יו שהלך לעולמו. "חבר יקר של מדינת ישראל והעם היהודי", הוא כתב בספר התנחומים הרשמי. ריבלין הבטיח לחזק הקשרים בין המדינות

ריבלין במהלך ביקורו (תומר רייכמן)

לראשונה משנת 1987 - נשיא ישראלי בסינגפור. ראובן (רובי) ריבלין נחת אמש במדינה והוא צפוי להשתתף ביום ראשון בהלווייתו של לי קואן יו, ראש ממשלת סינגפור הראשון ומייסד המדינה שהלך לעולמו בגיל 91.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ריבלין עבר היום על פני ארונו של לי קואן יו, שכיהן כראש ממשלה מ-1959, השנה שבה קיבלה סינגפור עצמאות מלאה מבריטניה, עד להתפטרותו מהתפקיד ב-1990. "טוב שם משמן טוב (קהלת)", הוא כתב בספר התנחומים הרשמי. "כי שם טוב הוא נצחי. לזכרו של מנהיג שמעשיו ומורשתו ייזכרו לעד. חבר יקר של מדינת ישראל והעם היהודי".

לי קואן יו. מייסד סינגפור (רויטרס)

מוקדם יותר היום סייר הנשיא במעבר הגבול בין סינגפור ומלזיה, מעבר מוביל בפיתוחים הטכנולוגיים המופעלים בו ובפעילותו היומיומית. במהלך הביקור סקרו מפקדי האזור בפני הנשיא את פעילותו היומיומית השוטפת בהיבטי קידום מסחר וביטחון שוטף.

"על מנת להביא ניסים לכדי מימוש דרוש חזון אמיתי ועקשנות. אנחנו כעם, חווינו את הצורך במימוש החזון בהקמת המדינה ואנו רואים בכם, העם בסינגפור, שותפים של ממש אשר הגשימו חזון שהוא נס והפכו אותו למציאות", אמר הנשיא. "ההשתתפות בלווייתו של לי קואן יו היא זכות גדולה עבורי, ובביקור זה אני מתכוון לעשות כל שביכולתי לחיזוק הקשרים והבעת הערכתנו העמוקה על כל אשר אתם עושים ותעשו עבור מדינת ישראל".