ישראל מחדשת את היחסים עם גינאה

גינאה הייתה המדינה הראשונה לנתק את היחסים שלה עם ישראל בזמן מלחמת ששת הימים. כעת, 49 שנים אחרי, שתי המדינות מחדשות את היחסים הדיפלומטיים ביניהן. מנכ"ל משרד החוץ וראש לשכת נשיא הרפובליקה של גינאה חתמו על ההסכם בפריז

מחדשים את היחסים

49 שנים לאחר הניתוק - ישראל וגינאה חתמו היום (רביעי) על הסכם לחידוש היחסים הדיפלומטיים בין המדינות. ההסכם נחתם בפריז בין מנכ"ל משרד החוץ דורי גולד לבין ראש לשכת נשיא הרפובליקה של גינאה איברהים חליל קבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גינאה הייתה המדינה הראשונה שניתקה את היחסים הדיפלומטיים עם ישראל ב-1967, אחרי מלחמת ששת הימים. "ישראל קוראת למדינות שעדיין לא חידשו יחסים דיפלומטיים ללכת בעקבות גינאה, כך שנוכל לפעול יחד לטובת כל עמי האזור", נמסר ממשרד החוץ.

גולד וקבה חותמים על ההסכם בגינאה

על פי ההודעה של משרד החוץ, גם בשנים שבהן לא התקיימו יחסים דיפלומטיים, בין שתי המדינות שררה "ידידות עתיקת יומין". במשרד החוץ ציינו עוד כי לאחרונה לקחה ישראל חלק במאמת הבינלאומי למגר את מגפת האבולה בגינאה ואף תרמה מרפאה ניידת.

"חידוש היחסים עם גינאה מתקיים בשעה שראש הממשלה ושר החוץ נתניהו קיבל החלטה אסטרטגית לחזק ולשדרג את הקשרים המדיניים, הכלכליים והביטחוניים עם אפריקה", אומרים בירושלים.