דיווחים: נתניהו, אבו מאזן וא-סיסי ישתתפו בפסגה משולשת בשארם א-שייח'

ראש הממשלה צפוי להיפגש בקרוב עם הנשיא המצרי ויו"ר הרשות הפלסטינית בפסגה משולשת - כך מדווחים כלי תקשורת ערביים, יממה לאחר ביקורו של שר החוץ המצרי בישראל. על פי הדיווח, הצדדים מעוניינים במפגש על מנת להגיע להישג מדיני לפני שתסתיים כהונת אובמה בבית הלבן. בישראל אין כל אישור לדיווחים אלה

ייפגשו בקרוב? נתניהו ואבו מאזן (רויטרס)

פסגה מדינית בדרך? יממה לאחר ביקורו של שר החוץ המצרי בישראל ופגישתו עם ראש הממשלה, מדווחים היום (שני) מקורות בתקשורת הערבית כי נתניהו הסכים לכינוס ועידת פסגה משולשת, ישראל-מצרית-פלסטינית. הפסגה שמתוכננת להיערך בקרוב בשארם א-שייח', תהיה בנוכחות הנשיא המצרי א-סיסי ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. עד כה אין כל אישור ממקור ישראלי לדיווחים אלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח באתר העיתון הלבנוני "אל-אח'באר", הפסגה תתקיים על רקע הרצון של הצדדים להגיע להישג מדיני לפני תום כהונת הנשיא אובמה בתחילת השנה הבאה.  שר החוץ המצרי, סאמח שוכרי, התחייב כי מצרים תפעיל על חמאס לחצים כדי שתכבד כל הסכם שיושג בין ישראל לרשות הפלסטינית.

נתניהו בפגישתו עם שר החוץ המצרי, אמש (צילום: חיים צח / לע"מ)


אשר לתשובה הישראלית, המקורות המצריים אמרו כי שוכרי לא קיבל מממשלת ישראל תשובה נחרצת לגבי מועד כינוס הפסגה בשארם א-שייח', אולם הוא מסר לנתניהו מספר נקודות בכתב בעניין זה.

ביקורו של שוכרי תואם בין המצרים לבין הסעודים כחלק ממהלך שישראל ונתניהו היו רוצים לקדם לקראת סוף השנה - מהלך שיהווה בלם ליוזמה הצרפתית וגם לרעיונות שונים של הנשיא אובמה בשלהי כהונתו.