דיווח: "ישראל 'טיפלה' בנייד של ראש ממשלת צרפת"

על פי הדיווחים במגזין צרפתי, "טיפלה" ישראל בטלפון הנייד של ראש ממשלת צרפת ואלס כשביקר בישראל בחודש מאי האחרון על מנת לצותת לו. על פי הדיווחים, מיד עם שובה של המשלחת הצרפתית הביתה, נשלחו הטלפונים של כל חברי המשלחת לבדיקה של הסוכנות לביטחון לאומי. "צרפת היא ידידה ואיננו מרגלים אחריה", נמסר מלשכת רה"מ

נתניהו וואלס במהלך ביקורו בארץ (קובי גדעון, לע"מ)

המגזין הצרפתי L'Express דיווח כי ישראל ביצעה שינויים בטלפון הנייד של ראש ממשלת צרפת מנואל ואלס בעת שביקר בישראל בחודש מאי האחרון. על פי הדיווח, בטרם נפגשו עם בכירים ישראלים התבקשו ואלס ויועציו להפקיד את הטלפונים בידי שירותי הביטחון הישראליים, אך לאחר שהושבו להם המכשירים, דיווחו חברי המשלחת על בעיות שהעלו את חשדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי טענות מספר חברי המשלחת של ואלס, התגלו בטלפונים הניידים שלהם "חריגות" לאחר שקיבלו אותם מידי שירותי הביטחון הישראליים וטלפון אחד אף הפסיק לעבוד. כששבו לצרפת הועברו הטלפונים לבדיקה של הסוכנות הצרפתית לביטחון לאומי שעדיין מנהלת חקירה בנושא.

"הבדיקה הינה חלק מהליך שגרתי", אמר גורם בסוכנות לביטחון לאומי, אך אישר כי מחשב נייד אחד הפסיק לעבוד לאחר שנלקח על ידי הישראלים. בישראל הכחישו את ההאשמות ואמרו כי "ישראל רואה בצרפת ידידה ואינה מרגלת אחריה".