לשכת נתניהו: עלות הנסיעה - כ-12 מיליון שקלים

שעות ספורות לפני נסיעתו לאפריקה, טען ראש הממשלה כי ההוצאות לנסיעתו קטנות בהרבה מכפי שפורסם. "העסקים והחברות המשתתפים במשלחת נושאים בעלויות הטיסה והלינה באופן פרטי - המדינה אינה מממנת זאת", הבהירו בלשכתו

בנימין ושרה נתניהו, ארכיון (חיים צח / לע"מ)

רגע לפני המראתו לביקור מדיני באפריקה, הבהיר הערב (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הפרסומים סביב עלויות הטיול מוגזמות. הבוקר דווח כי העלות לביקורו של נתניהו ביבשת, במהלכו ישתתף עם רעייתו שרה בטקס לציון 40 שנה למבצע אנטבה, היא 28 מיליון שקלים - אך נתניהו טען כי ההוצאות קטנות ביותר מחצי.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"בניגוד לסכומים שפורסמו בתקשורת, ללא בדיקה, עלות ביקורו של ראש הממשלה באפריקה נאמדת בכ- 12.5 מיליון שקלים", נמסר ממשרד ראש הממשלה. "הסכום כולל את ביקוריו באוגנדה, קניה, רואנדה ואתיופיה, הטקס הרשמי שמפיק מרכז ההסברה לציון 40 שנה למבצע אנטבה, ועלויות האבטחה -על פי דרישת השב"כ".

במהלך הביקור: טקס בנושא מצבע אנטבה (משה מילנר, לשכת עיתונות ממשלתית)

כמו כן נמסר כי מכון היצוא ארגן את משלחת אנשי העסקים שנלווית לראש הממשלה לטובת פיתוח וחיזוק הקשרים הכלכליים עם מדינות אפריקה. "אנשי העסקים והחברות המשתתפים במשלחת נושאים בעלויות הטיסה והלינה באופן פרטי - המדינה אינה מממנת זאת", הבהירו בלשכת נתניהו.

"מדובר בביקור היסטורי של ראש ממשלה ישראלי באפריקה מזה עשרות שנים, שתחזק את הקשרים המדיניים, כלכליים וביטחוניים עם מדינות רבות ביבשת אפריקה", נמסר בנוסף.