ספינת הסיוע לעזה עגנה בישראל

אחרי חתימת הסם הפיוס עם טורקיה, בנמל אשדוד עוגנת הספינה "ליידי לילה" שיצאה מנמל מרסין כשעליה 10,000 טונות של מזון ותרופות, שיגיעו לתוך שטחי הרצועה במשאיות שיעברו דרך כרם שלום

אחרי חתימת הסכם הפיוס בין ישראל טורקיה, נכנסה היום (ראשון) האונייה הטורקית "ליידי לילה" לנמל אשדוד, כשעליה 10,000 טונות של מזון ותרופות. המשלוח יגיע על 250 משאיות ביומיים הקרובים למעבר כרם שלום. משפחתו של אורון שאול ז"ל קיימה היום מחאה גם במעבר כרם שלום וגם בנמל אשדוד.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"ליידי לילה" מכילה אלפי טונות של ציוד הומניטרי, תרופות ומזון. לפי הסכם הפיוס, הספינה תעגון בנמל אשדוד שם יבדקו את המטען ויעבירו אותו לרצועת עזה. בתמונות שהגיעו מנמל מרסין ממנו יצאה הספינה בסוף השבוע, נראו העובדים מעמיסים את הציוד הרב.

על הספינה הועמסו כ-5 טון קמח, 2,000 טונות של אורז, ועוד סוגי מזון שונים שנתרמו על ידי המרכז הטורקי למצבי חירום ועל ידי הסהר האדום. כמו כן הועמס גם ציוד רפואי רב שישמש את בתי החולים ברצועה.

משפחתו של החייל אורון שאול ז"ל, שנהרג במהלך מבצע צוק איתן הפגינו בשטח הנמל נגד כניסת הספינה ונגד העברת הסיוע לעזה, במסגרת הסכם הפיוס. מוקדם יותר הפגינו בני המשפחה והפעילים במעבר כרם שלום, דרכו אמורה לעבור הסחורה לתוך שטח הרצועה.

"נותנים להם כל כך הרבה, משאיות נכנסות לעזה ולא יחזירו את הבן שלי", אמרה אימו של שאול, זהבה. "ממשלת ישראל צריכה להבין את זה - היא שלחה את הבן שלי לצוק איתן ומחובתה להחזירו אלינו. לא נעשה מספיק כדי להחזיר את הבנים".

הציוד על הספינה (קמור ספנות ושירותי טנקרים בע״מ, סוכני האונייה)

"אנחנו לא נגד ההסכם עם טורקיה אבל זה הסכם גרוע למשפחות, שלא מוזכרת בו החזרת הבנים, זה פרס לחמאס והפסד לישראל", אמר האב, הרצל שאול. "הם מקבלים כל יום משאיות ואנחנו לא מקבלים כלום. רה"מ קיבל שנתיים של שקט, עם אין ספור הבטחות שהוא ידאג להחזיר את הבנים. חתמת על הסכם עם טורקיה ושום סעיף לא מופיע שם".

ביום שלישי השבוע נחתם הסכם הפיוס בין ישראל לטורקיה שהגיע בגלל ספינה אחרת, ה"מאווי מרמרה", לפני כ-6 שנים. צה"ל עצר את הספינה במים בינלאומיים ומנע מהפעילים להגיע לרצועת עזה. במהלך ההשתלטות נהרגו 9 מנוסעי האנייה.

חתמו על הסכם הפיוס. נתניהו וארדואן

סעיפיו המרכזיים של ההסכם הם:

• פיצויים בסך 21 מיליון דולרים למשפחות הרוגי משט המרמרה
• החזרת השגרירים לתל אביב ולאנקרה
• העברת סחורות טורקיות לעזה דרך נמל אשדוד
• הקמת תחנת כוח ומתקן התפלה בעזה
• פתיחת משא ומתן לרכישת גז טבעי מישראל