נתניהו משיב למשפחות: לא ננוח עד שנחזיר את הבנים

לאחר שמשפחותיהם של אברה מנגיסטו, סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול הודיעו כי בכוונתם להיאבק בכוונת הממשלה לאשר את הסדר הפיוס עם הטורקים, נתניהו הבהיר היום כי הממשלה תמשיך לפעול למען השבת הבנים. "יש המון דיס-אינפורמציה בנושא", הסביר נתניהו

"לא ננוח עד שהבנים ישובו", נתניהו (עמוס בן גרשום לע"מ)

ראש הממשלה נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה למחאתם של משפחת שאול, גולדין ומנגיסטו נגד ההסכם המתגבש עם טורקיה. "לא ננוח ולא נשקוט עד שנחזיר את הבנים הביתה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 "יש הרבה מיס-אינפורמציה והרבה דיס-אינפורמציה ביחס להסכם האפשרי המתגבש עם טורקיה", אמר נתניהו. "אני מבקש להבהיר: אנחנו ממשיכים כל העת במאמצים גלויים ומאמצים נסתרים להשיב לישראל את אורון שאול והדר גולדין ז"ל, וגם את שני הישראלים המוחזקים בעזה. אנחנו נמצאים בקשר רצוף עם המשפחות, ולא נשקוט עד שהבנים ישובו".

במהלך היום נתניהו ימריא לרומא, אז צפוייה הכרזה רשמית על המגעים להסכם הפיוס בין ישראל לטורקיה. משפחותיהם של סמ"ר אורון שאול וסגן הדר גולדין ז"ל הודיעו יחד עם בני משפחתו של הנעדר אברה מנגיסטו כי יאבקו בהסכם המתגבש, זאת לאחר שהתברר כי במסגרתו יועבר סיוע הומניטרי לעזה ומבלי שיכלול סעיפים הנוגעים לבניהם.

בני משפחתו של מנגיסטו עלו הבוקר לירושלים בכדי להפגין בכניסה למשרד ראש הממשלה. נתנו אמון מלא בממשלת ישראל וחברי הכנסת שיעשו את עבודתם נאמנה", אמר מנגיסטו. "לאור ההסכם המתגבש עם טורקיה, נוכחנו לדעת שהוליכו אותנו שולל. חותמים עם טורקיה על הסכם הומניטרי בזמן שאח שלי החף מפשע, שהוא אינו חייל ולא הלך לפגוע באף אחד, מוחזק שם בידיהם. זכותה של מדינת ישראל לדרוש את זכויותיה ההומניטריות. באנו היום לירושלים לדרוש מראש הממשלה: תרים את הראש ותדרוש את אח שלי. אין שום הצדקה לכך שהוא שם".

משפחת מנגיסטו בי-ם, היום (מטה המאבק לשחרור אברה מנגיסטו)

"לא ניתן יד להפקרות הזו שחמאס יהיה מעל החוק ההומניטרי", הוסיף מנגיסטו. "שמירה על אברה היא שמירה על זכויותיה ההומניטריות של מדינת ישראל. יש פה הורים, אבא ואמא שלא יודעים מה קורה איתו וחמאס חייב לשלם על זה".

גם במשפחת גולדין מחו בעקבות הכוונה לחתום על הסכם. "אנחנו רואים בחומרה רבה את ההסכם המתגבש בין מדינת ישראל וטורקיה, שאינו כולל את החזרת הבנים - בניגוד להבטחות מפורשות מפי ראש הממשלה בשנתיים האחרונות", אמרו אתמול במשפחת גולדין.

"להבנתנו, בעצם החתימה על הסכם זה, ראש הממשלה ייכשל במבחן המהותי הראשון לאחר צוק איתן ויעניק פרס לחמאס על חטיפת סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול", הוסיפו. "הגיע הזמן שישראל תהיה זו אשר תגדיר מחירים לחמאס על חטיפת והחזקת חיילים, ולא כפי שהתרגלנו בשלושים השנים האחרונות - לשלם אנו מחירים כבדים לאויבינו".