אבו מאזן: "לא התכוונתי לפגוע ביהודים"

לאחר שהאשים בפני הפרלמנט האירופי רבנים בקריאה להרעיל בארות פלסטיניים, יו"ר הרשות הפלסטינית חוזר בו. "אחרי שהובהר כי האמירה הינה חסרת בסיס, הנשיא הפלסטיני מדגיש כי הוא לא התכוון לפגוע ביהדות או בעם היהודי", נכתב בהודעה שפרסמה לשכתו

התנצל על הדברים. אבו מאזן (רויטרס)

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן חזר בו היום (שבת) מהטענה שהציג בפני הפרלמנט האירופי לפיה רבנים בישראל קראו להרעלת בארות של פלסטינים. "עבאס לא התכוון לפגוע ביהדות או בעם היהודי", נכתב בהודעה שפורסמה על ידי לשכתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שפרסמה הלילה לשכתו של אבו מאזן נכתב: "אחרי שהובהר כי האמירה לכאורה שיוחסה לרבנים בנוגע להרעלת בארות המים הינה חסרת בסיס, הנשיא הפלסטיני מדגיש כי הוא לא התכוון לפגוע ביהדות או בעם היהודי וזאת בהתאם לכבוד העמוק שהוא רוחש לכל הדתות ובכללן ליהדות".

בהודעתו אבו מאזן דחה את ההאשמות על פגיעה ביהדות או על היותו אנטישמי. בהמשך הוא אף גינה הצעדים הלא חוקיים שהשלטונות בישראל והמתנחלים מבצעים נגד העם הפלסטיני ואת ההסתה נגדו ונגד זכויותיו.

ההתנצלות של אבו מאזן באה לאחר דבריו ביום חמישי בפני הפרלמנט האירופי, אז האשים את ישראל בהסתה נגד העם הפלסטיני . "רק לפני שבוע קמו מספר רבנים בישראל ופרסמו הכרזה ברורה בה הם דרשו מהממשלה להרעיל את המים כדי להרוג פלסטינים", אמר.

"האין זו הסתה?", פנה אבו מאזן לנוכחים בפרלמנט. "האין זו הסתה ברורה לרצח קולקטיבי של העם הפלסטיני? אנחנו נגד הסתה". דברים אלו מצטרפים לדברים הנוספים שאמר אבו מאזן בנאום זה: "מאז אוסלו לא הושגה שום התקדמות - אנחנו מנהלים משא ומתן על מנת לנהל משא ומתן".