לפני החתימה על הסכם הפיוס בין ישראל וטורקיה: משעל וארדואן נפגשו

רגע לפני שישראל וטורקיה יחתמו על ההסכם שיסיים 6 שנות נתק, הנשיא הטורקי אירח את בכיר חמאס, חאלד משעל, ונפגש עמו באיסטנבול - זאת למרות דרישת ישראל מטורקיה להפסיק את קשריה עם הארגון. בשבוע הבא צפוי הקבינט לאשר את הסכם הפיוס עם טורקיה

נפגשו. ארדואן ומשעל (רויטרס)

פגישה מעוררת מחלוקת - בצל המגעים הסופיים להסכם: נשיא טורקיה, רג'פ טאייפ ארדואן, נפגש אתמול (שישי) עם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל באיסטנבול - זאת רגע לפני אישור הסכם הפיוס של ישראל וטורקיה, לאחר 6 שנות נתק בעקבות משבר המרמרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הפגישה נערכה למרות דרישות ראש הממשלה נתניהו להפסיק את מערכת היחסים בין טורקיה לחמאס כתנאי לחתימה. טורקיה ממשיכה לארח את נציגי ממשלת חמאס הגולה ומבהירה כי לא תשנה את יחסיה עם החמאס - והוכחה לכך ניתן לראות בפגישת ארדואן ומשעל היום.

הפגישה נערכת ימים לפני שיתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני לאשר את הסכם הפיוס עם טורקיה. מחרתיים צפויים להיפגש נציגי ישראל וטורקיה על מנת להכריז על סעיפי ההסכם וההבנות שהושגו. שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שבעבר היה מתנגד בוטה לפיוס עם טורקיה - לא צפוי להתנגד.

הקבינט יאשר את ההסכם בכל זאת? (רויטרס)

על פי ההסכם, הסגר והמצור על עזה יימשכו, אך הטורקים יוכלו להעביר דרך נמל אשדוד כל ציוד וסחורה שירצו לרצועת עזה. כמו כן יבנו הטורקים תחנת כוח, מתקן להתפלת מים ובית חולים למען תושבי הרצועה. כמו כן הבהירו בכירים המעורבים בפרטי ההסכם כי כל פרטיו מתואמים עם המצרים.