השגריר הבריטי: "יחסי בריטניה וישראל לא ישתנו באופן משמעותי"

לאחר ההחלטה הדרמטית במשאל העם מבהיר דייויד קווירי, השגריר הבריטי בישראל, בריאיון ל"אולפן שישי" כי בריטניה תישאר ידידתה של ישראל גם מחוץ לאיחוד האירופי: "עלינו לממש את ההחלטה שהעם הבריטי קיבל, אם כי הדברים יהיו שונים מעט בעתיד"

"בריטניה תמשיך לעמוד לצד ישראל": יממה לאחר ההחלטה הדרמטית של עשרות מיליוני בריטים לעזוב את האיחוד האירופי, בעולם עדיין מנסים להבין את ההשלכות. איך ישפיע המעבר עלינו כאן במזרח התיכון? אם שואלים את שגריר בריטניה בישראל, לא יהיה כמעט שינוי ביחסה של לונדון לירושלים - גם אם תהיה מחוץ לאיחוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קיבלנו החלטה חשובה מאוד היום", אמר השגריר הבריטי בישראל, דיוויד קווירי, בריאיון ל"אולפן שישי". לדבריו, "ההחלטה התקבלה ואין דרך חזרה. בריטניה תעזוב את האיחוד וזה תפקידה של הממשלה לממש אותו".

השגריר הבריטי בישראל, דייויד קווירי (חדשות 2)


השגריר התייחס גם ליום שאחרי ראש הממשלה דייויד קמרון, שהודיע היום על התפטרותו בעקבות תוצאות המשאל: "הזמן שבו תהליך יציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי יימשך ייקבע על ידי מחליפו של קמרון, שייכנס לתפקידו באוקטובר הקרוב. נראה שהדברים יהיו שונים בעתיד, אבל המשימה היא לממש את ההחלטה שקיבל העם הבריטי".

חוגגים לאחר היוודע התוצאות, הבוקר (רויטרס)


ומה בנוגע לישראל? "היחסים בין בריטניה לישראל לא ישתנו בצורה משמעותית", הרגיע קווירי. "נהיה ידידיה בתוך האיחוד האירופי ומחוצה לו, אלא שיחסיה של ישראל עם האיחוד בעתיד יצטרכו להיקבע ללא בריטניה כמתווכת".

שגריר ישראל בבריטניה עם המלכה, היום (בית המלוכה)

ונראה שלמסר המרגיע של שגריר בריטניה יש גם הוכחות בשטח. לארמון בקינגהאם שבלונדון הגיע היום שגריר ישראל החדש בבריטניה, מארק רגב. השגריר רגב הגיש את כתב האמנה שלו עם כניסתו לתפקיד למלכת בריטניה, אליזבת' השנייה, שקיבלה את פניו בחום.