אבו מאזן: "דרשו מהממשלה להרעיל פלסטינים"

בנאום חריף בפני הפרלמנט האירופי האשים יו"ר הרשות כי "רבנים בישראל דרשו מהממשלה להרעיל את המים כדי להרוג פלסטינים. האין זו הסתה ברורה לרצח קולקטיבי?". רה"מ נתניהו השיב לדברים: "מפיץ עלילות דם ומשקר"‎

בזמן שהממשלה תוקפת את מדיניות ההסתה של הרשות הפלסטינית נגד ישראל, יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן טוען היום (חמישי) כי דווקא ישראל היא זו שמסיתה נגד העם הפלסטיני. אבו מאזן אמר את הדברים בנאום שנשא היום בפני הפרלמנט האירופי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הם (הישראלים) אומרים 'הפלסטינים מסיתים, הפלסטינים מסיתים'", אמר אבו מאזן. "רק לפני שבוע קמו מספר רבנים בישראל ופרסמו הכרזה ברורה בה הם דרשו מהממשלה להרעיל את המים כדי להרוג פלסטינים".

"האין זו הסתה?", פנה אבו מאזן לנוכחים בפרלמנט. "האין זו הסתה ברורה לרצח קולקטיבי של העם הפלסטיני? אנחנו נגד הסתה". דברים אלו מצטרפים לדברים הנוספים שאמר אבו מאזן בנאום זה: "מאז אוסלו לא הושגה שום התקדמות - אנחנו מנהלים משא ומתן על מנת לנהל משא ומתן".

"אבו מאזן מפיץ עלילת דם". נתניהו (רויטרס)

"פעולות ישראל מעודדות את הטרוריסטים"

"אנו מוכנים למדינה המשתרעת רק על 22% מהשטח ההיסטורי שלה, גבולות 67', וזו הקרבה", הוסיף אבו מאזן בנאומו. "המשא ומתן לא יכול להתחיל בלי שיציבו דד-ליין, בלי מעקב ופיקוח על ההסכם - ממש כמו ההסכם עם אירן".

אבו מאזן, שסירב לפגישה עם נשיא המדינה ראובן ריבלין השוהה גם הוא בבריסל, הטיח בנאומו האשמות קשות כלפי ישראל. "ישראל פתחה בשלוש מלחמות בעזה והרגה אלפים, עשרות משפחות חדלו מלהתקיים", הוא תקף. "ישראל הפכה את המדינה שלנו לכלא באוויר הפתוח".

"פעולות ישראל מעודדות את הטרוריסטים", הוא טען. "היא נותנת להם את כל הסיבות לפעול. אל תאפשרו לפלסטינים ליפול לידי הקיצונים - הטרוריסטים. כעדות לכך שהחברה הפלסטינית אינה קיצונית מטבעה, הוסיף אבו מאזן: "החברה הפלסטינית היא חברה שוויונית, בה הנשים והגברים שווים".

לא נפגש עם אבו מאזן. ריבלין (לע"מ)

לשכת רה"מ: "אבו מאזן מפיץ עלילת דם"

"אבו מאזן הראה בבריסל את פרצופו האמיתי", אמרו בעקבות הדברים הקשים בלשכת ראש הממשלה. "מי שמסרב לפגוש את נשיא המדינה ואת ראש הממשלה נתניהו למשא ומתן ישיר, ומי שמפיץ עלילת דם מול הפרלמנט האירופי, טוען בשקר כי ידו מושטת לשלום. ישראל מחכה ליום שאבו מאזן יפסיק להפיץ שקרים ולעסוק בהסתה. עד אז, תמשיך ישראל להגן על עצמה מפני ההסתה הפלסטינית, שמניעה מעשי טרור".

גם שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון האשים את אבו מאזן בשקר. "לא רק שאבו מאזן משקר כהרגלו במצח נחושה וממשיך בעלילות הדם הזדוניות שלו נגד מדינת ישראל", תקף יעלון. "הוא גם מנצל שיח דמוקרטי אמיתי ובריא שקיים בחברה הישראלית (ושאינו קיים בחברה שלו), ושם בפי דברים שלא אמרתי".

"נאומיו, התנהלותו והתחמקויותיו של אבו מאזן ממשא ומתן ישיר ללא תנאים מוקדמים עם ישראל גם בעת הזו, הם הוכחה נוספת לכך שפניו לא היו מעולם להסדר שיש בו הכרה בזכותנו להתקיים כמדינת הלאום של העם היהודי", המשיך שר הביטחון לשעבר. "אל לנו להשלות את עצמנו ולנהות כעיוורים אחר מקסמי שווא".