רגע לפני ההסכם: "לא נסכים למצור"

3 ימים בלבד לפני תחילת המגעים על הסכם הפיוס בין טורקיה וישראל, מצהיר שר החוץ הטורקי כי אנקרה אינה מתכוונת להתגמש על דרישותיה: "אם ישראל רוצה להסדיר היחסים, היא חייבת להסיר את המצור מעל רצועת עזה"

(רויטרס)

האם הסכם הפיוס מול טורקיה הולך ומתרחק? שר החוץ הטורקי מבלוט צ'בושולו הצהיר היום (רביעי) כי ארצו לא תוותר על התנאי שהציבה לחתימת ההסכם - הסרת המצור על רצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על אף המגעים המתנהלים מול הגורמים בטורקיה, הבהיר שר החוץ הטורקי כי הדרישה להסרת המצור מהרצועה הינה תנאי הכרחי לנרמול היחסים בין שתי המדינות.

דבריו של השר באים לאחר שפורסם בתקשורת הטורקית כי הצדדים הגיעו לפשרה במסגרת ההבנות המתגבשות בין המדינות, על פיה ישראל תאפשר הכנסת סיוע טורקי לרצועת עזה למטרות בניית בית חולים, שיקום התשתיות ועוד בעזרת סיוע גרמני. על פי ההבנות שהושגו - כל מטען שיגיע לרצועת עזה יעבור ראשית בנמל אשדוד לפיקוח. 

על פי הדיווחים, צפויים המגעים להסכם הפיוס בין המדינות להפוך לרשמיים ביום ראשון הקרוב. התהליך צפוי להגיע לקצו עם מינוי השגרירים במהלך החודש הבא. דבריו של צ'בושלו היום, עשויים לשנות את ההבנות שסוכמו מול ישראל שמעולם לא הסכימה להסרת המצור.