דיווח: זה ההסכם שייחתם עם טורקיה

על פי דיווח באתר החדשות הטורקי "הורייט", ישראל אמרה שהיא מוכנה לפתוח את רצועת עזה לחברות טורקיות שיפעלו לשיקום הרצועה. הסכם פיוס ראשוני, על פי הדיווח, צפוי להחתם כבר ביום ראשון הקרוב

אתר החדשות הטורקי "הורייט" מדווח הבוקר (שלישי) שכבר ביום ראשון הקרוב צפוי להיחתם הסכם פיוס בין ישראל לטורקיה. על פי הדיווח, ראש הממשלה הטורקי החדש בינלי יילדרים הוא מי שמוביל את השינויים שמוגדרים "מהירים" במדיניות החוץ הטורקית. במסגרת השינויים, הוביל יילדרים גם את הנורמליזציה עם ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח מאנקרה, משלחות של שתי המדינות ייפגשו כבר ביום ראשון כדי להציג את פרטי העסקה, שתשקם את יחסי שתי המדינות. הנציג מישראל הוא נציגו של ראש הממשלה נתניהו, יוסף צ'חנובר, ומהצד הטורקי - תת שר החוץ פרידון סינירליאגלו.

ההכרזה ביום ראשון הקרוב תהיה ראשיתו של תהליך בעל מרכיבים נוספים, עליהם יסכמו הצדדים במהלך חודש יולי. בסופו של התהליך המדינות יחזירו את השגרירים, יחזרו לשיתוף הפעולה הצבאי ושיתוף פעולה בנושא האנרגיה ויכריזו על נורמליזציה.

על פי הדיווח, הדרישה הטורקית שנתפסה בישראל כבעייתית, פתיחת הסגר על עזה, נפתרה. ישראל תאפשר בניה טורקית של בית חולים ברצועה, תאפשר אספקת תרופות ואנשי סגל מטורקיה לבית החולים ותפעל לשיקום התשתיות ברצועת עזה בעזרתה של גרמניה ואף תאפשר בניית מה שמוגדר כנמל צף ברצועה שישרת את העובדים. טורקיה הסכימה שכל מוצר שנכנס לעזה - יעבור ראשית לפיקוח דרך נמל אשדוד.