האיחוד האירופי מאמץ את יוזמת השלום הצרפתית

בהודעה משותפת מסרו 28 שרי החוץ של האיחוד כי הם תומכים בהצעה הצרפתית לכנס ועידת שלום בינלאומית עד סוף השנה הנוכחית: "תומכים בהשגת פתרון כולל וצודק". בישראל מתנגדים ליוזמה בטענה כי אינה מהווה תחליף למשא ומתן ישיר

האיחוד מאמץ את יוזמת השלום (רויטרס)

שרי החוץ של 28 המדינות החברות באיחוד האירופי הודיעו היום (שני) בהודעה משותפת כי הם תומכים ביוזמת השלום הצרפתית למזרח התיכון - וזאת על אף ההתנגדות הישראלית הנחרצת למהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מועצת שרי החוץ מקדמת בברכה את יוזמת השלום שאומצה במפגש בפריז בתחילת החודש", נמסר בהודעה שפרסמו שרי החוץ בתום ישיבתם בבריסל. השרים קראו לכנס עד סוף השנה ועידת שלום בינלאומית בהשתתפות ישראל והפלסטינים.

ייפגשו שוב באירופה? (ארכיון) (רויטרס)

"אנו תומכים בהשגת פתרון כולל, צודק ובר-קיימא לסכסוך באזור", נמסר עוד. במסגרת הניסיון לקדם את קיום הוועידה פנו שרי החוץ לנציבות האירופית בבקשה לגבש חבילת תמריצים כלכליים לישראל ולפלסטינים.

ישראל כבר הודיעה מספר פעמים בחודשים האחרונים כי אין בכוונתה להיענות ליוזמת השלום הצרפתית וגם היום דחו במשרד החוץ את הדברים. "שלום עם הפלסטינים יושג רק באמצעות משא ומתן ישיר, דו-צדדי וללא תנאים מוקדמים", נמסר.

"ועידות בינלאומיות, כמו זו שוועדת שרי החוץ של האיחוד האירופי בירכה עליה היום, מרחיקות את השלום כי הן מאפשרות לפלסטינים להמשיך ולהימנע משיחות ישירות ומפשרה", נמסר עוד מירושלים. "זהו צעד מצער שמחזיר אחורה את המאמצים להשיג שלום להם ישראל מחויבת".

פגישה דחופה בשבוע הבא (ארכיון) (לע"מ)

אמש פורסם בחדשות 2 כי ראש הממשלה נתניהו ומזכיר המדינה האמריקני קרי שוחחו בימים האחרונים בטלפון וקבעו להיפגש בדחיפות לדון במשא ומתן עם הפלסטינים. הפגישה צפויה להתקיים בשבוע הבא באחת מבירות אירופה. ההערכה היא כי ישראל היא זו שמבקשת לקדם את המפגש, על רקע כשלונה לבלום את היוזמה הצרפתית.