נתניהו וקרי ייפגשו בדחיפות וידונו במו"מ עם הפלסטינים

פרסום ראשון | הביקורת החריפה על ראש הממשלה עושה את שלה? ראש הממשלה נתניהו ומזכיר המדינה האמריקני קרי שוחחו בטלפון וקבעו פגישה דחופה ומיידית שעניינה המו"מ המדיני. השניים ייפגשו באחת מבירות אירופה - ויעלו את האפשרות לכינוס ועידה אזורית

ייפגשו בדחיפות. נתניהו וקרי (קובי גדעון, לע"מ)

על רקע הביקורת - נתיב חדש לקידום המו"מ המדיני? ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ומזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, שוחחו שלשום (שישי) בטלפון וקבעו להיפגש באופן דחוף ומיידי ולדון בעניין המשא ומתן עם הפלסטינים - כך נודע לראשונה לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הפגישה תתקיים בשבוע הבא אחת מבירות אירופה אליהן מתכנן קרי להגיע - זאת לאחר שקרי ישוב לאירופה לצורך המפגש עם נתניהו. ככל הנראה שמדובר במהלך שמבקשת ישראל להתניע על רקע הכישלון במאמצים לבלום את הוועידה הבינלאומית שיוזמת צרפת בקיץ.

הפגישה בין נתניהו לקרי תעסוק ככל הנראה בדרכים לקידום המשא ומתן בדרך אחרת, ככל הנראה שבנתיב שמנסה לסלול טוני בלייר עם מדינות ערב ובראשן מצרים וסעודיה.

ככל הנראה שפגישה דחופה זו נקבעה לאחר המתקפות הקשות מבית של שרי הביטחון לשעבר ששירתו תחת נתניהו, אהוד ברק ומשה (בוגי) יעלון, על היעדר יוזמה ומנהיגות. התשובה לביקורות אלו, שעוררה הדים, ככל הנראה נעוצה ביוזמה של כינוס ועידה אזורית - אלא שעד כה מדובר ברעיון ראשוני ובאיתותים לא מחייבים.

מלשכת ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה לידיעה: "כשיהיה מה להודיע - נודיע".