בניין חדש ליהודים בלב סילוואן?

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים צפויה לדון בבניית בית חדש ליהודים בלב שכונת סילוואן במזרח העיר. הדיון בוועדה יתקיים כשבועיים לאחר שהתכנית לבנייתו הוסרה מסדר היום של הוועדה, בשל לחץ שהופעל על העירייה מטעם גורמים מדיניים. יו"ר הוועדה: "נאשר בנייה ליהודים ולערבים גם יחד, שום לחץ לא ירתיע אותנו"

לפני כשבועיים הוסרה התכנית לבניית בניין חדש ליהודים בלב שכונת סילוואן במזרח ירושלים, בסמוך ל"בית יהונתן", אולם ביום רביעי הקרוב צפויה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים לאשר את הקמת המבנה, בן 3קומות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון הקודם נאלצו בעיריית ירושלים להוריד מסדר היום את התכנית, זאת בשל הלחץ שהופעל על העירייה מטעמם של גורמים מדיניים. כעת מתכוונים בוועדה לדון שוב בבניית הבניין. "אין שום סיבה שלא לאשר את המבנה, העומד בכל הדרישות", אמר יו"ר הוועדה, סגן ראש העיר מאיר תורג'מן, לפני מספר ימים לחדשות 2 Online. "אנחנו בוועדה נאשר בנייה ליהודים ולערבים גם יחד, ושום לחץ לא ירתיע אותנו".

הקרקע המדוברת שייכת לאנשי עמותת הימין "עטרת כהנים", והיא נקנתה על ידם מהמדינה. הבניין המיועד צפוי לכלול שלוש יחידות דיור, והוא נמצא במרחק אווירי של קילומטר משער האשפות, בלב השכונה הערבית. אם לא תהיינה שוב התנגדויות חיצוניות, התכנית תעלה לדיון ותאושר ברוב קולות בוועדה, וזאת למרות התזמון הבעייתי בשטח.

בשבוע שעבר דווח לראשונה בחדשות 2 כי עיריית ירושלים, באמצעות הוועדה לתכנון ובנייה, אישרה מתן היתרי בנייה ל-82 יחידות דיור בשכונת רמת שלמה שבצפון ירושלים, כחלק ממימוש התכנית שהוקפאה החל משנת 2010 בעקבות הביקורת האמריקנית עליה. "הפעם לא לשכת ראש הממשלה ואף אחד אחר לא יצליח לשכנע אותי שאי אפשר לבנות בירושלים", אמר תורג'מן. "יש לנו מחויבות לתושבים ואנחנו מתכוונים למלא אותה".