הלחץ עבד: בניין בסילוואן לא אושר

רגע לפני אישור בניין של עמותת "עטרת כהנים", הוסר הנושא מסדר היום של עיריית ירושלים. גורמים בעירייה טוענים כי גורמים מדיניים מנסים למנוע את אישור הרחבת היישוב היהודי בסילוואן. סמוטריץ': "אם ראש הממשלה התערב, זה חמור מאוד"

רגע לפני שהיישוב היהודי בסילוואן מתרחב, גורמים בעירייה טוענים כי לשכת ראש הממשלה מפעילה לחצים למנוע את אישור התכנית. לבסוף הוסר אישור בניין המבנה של עטרת כוהנים בשכונה מסדר היום - ככל הנראה בשל "התערבות מגבוה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בירושלים הייתה אמורה לאשר היום בניית בניין חדש ליהודים בכפר השילוח, סמוך לבית יהונתן. המדינה מכרה את הקרקע באזור בשנת 2005 לגוף המופעל בידי אנשי עמותת "עטרת כהנים", שפועלת להקים מבנה בן שלוש קומות בלב השכונה הערבית.

בעמותת השמאל 'עיר עמים' זעמו ואמרו ש"הבנייה תביא לשיא את האיום על פלסטינים בירושלים".

מנגד, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) אמר כי ‏"אם ראש הממשלה התערב והורה לניר ברקת לסכל היתר בניה חוקי לבית בעיר דוד זה חמור מאוד. בערב יום ירושלים אסור לפגוע בריבונות שלנו בירושלים".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "ירושלים היא עיר אחת מאוחדת וכל תושב בה רשאי לגור היכן שיחפץ ללא הבדל דת, גזע ומין, כל עוד הוא עושה זאת על פי החוק ומשכך איננו מתכוונים להפלות לרעה בשום צורה מבנים בבעלות יהודית בשכונות ערביות. בקשת אישור הבניה בסילוואן עלתה לדיון היום בוועדה המקומית, והוחלט כי יש לתקן בה מספר תקלות טכניות-מקצועיות בתכנון ולהעלותה לאישור בוועדה בעוד שבועיים. בניגוד לרמיזות שונות יצוין כי אין בוועדה המקומית אף פרויקט בנייה שלא מאושר מחסמים פוליטיים והעירייה תמשיך לאשר בנייה ולבנות בכל שכונות העיר על פי תכנית המתאר ליהודים וערבים כאחד, וכך גם במקרה הזה".