דנון: "אם נתעלם מתנועת החרם - היא תתחזק"

כ-1,500 צעירים מרחבי ארצות הברית לקחו חלק בכנס הראשון למאבק ב-BDS שהתקיים באולם העצרת הכללית של האו"ם. בעצרת, שנערכה ביוזמת המשלחת הישראלית והשגריר דני דנון, דנו המשתתפים בדרכים השונות בכדי להילחם בתופעה. "כולם מבינים שצריך להילחם באנטישמיות החדשה", אמר דנון

המאבק בחרם: משלחת ישראל באו"ם קיימה אתמול (שלישי) כנס מיוחד באולם העצרת הכללית, תחת הכותרת "בניית גשרים ומאבק בחרם" בו דנו בדרכים להילחם בתנועת ה-BDS.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כ-1,500 משתתפים לקחו חלק בכנס שנערך ביוזמת המשלחת הישראלית לארגון והעומד בראשה דני דנון. מרבית המשתתפים בכנס - סטודנטים ונציגים מארגונים יהודיים שהגיעו בכדי לקבל כלים להתמודד עם הלחץ שתנועת ה-BDS מפעילה בארצות הברית.

לכנס אותו פתח השגריר דנון, הגיעו גם מספר מצומצם של שגרירים נוספים. במסגרת הכנס נאם גם רון לאודר, נשיא הקונגרס היהודי, והזמר מתסיהו הגיע אף הוא להופעה קצרה, לאחר שהופעתו בספרד בוטלה בעקבות תנועת החרם.

"תנועת החרם מגיעה לכל מקום", אמר השגריר דנון. "הם בקמפוסים, בבתי המשפט וגם במסדרונות האו"ם. רק לפני מספר שבועות עברה החלטה מקוממת במועצה לזכויות אדם שקבעה שיש לייצר רשימה שחורה של עסקים ישראלים. התופעה הזו נוגעת לכולם. אם נתעלם ממנה ונחשוב שהיא שולית - היא עלולה להתגבר".

"מדובר באירוע חסר תקדים", הוסיף השגריר. "יש הבנה שצריך להוריד את הכפפות ולהיאבק נגד האנטישמיות החדשה. לצערנו הרב, גם יהודים ואפילו ישראלים נותנים יד למאבק הזה, אבל רוב הקהילה היהודית התגייסה ויחד עם המשלחת הישראלית לאו"ם והתייצבה כאן באולם העצרת הכללית. אני מאמין שאחרי הכנס הזה יהיו שגרירים רבים שייצאו להיאבק נגד אותם כוחות".