שליש מהאמריקנים סבורים שחרם על ישראל מוצדק

מאבק תנועת ה-BDS נגד ישראל צובר תאוצה בקמפוסים בארה"ב ובבריטניה ורבים סבורים שהחרם הוא אמצעי לחץ לגיטימי - 33% מהסטודנטים האמריקנים ו-40% מהבריטים. שגריר ישראל באו"ם: יש לחזק את הקשר עם דור העתיד

מובילים תהליכי חקיקה והחרמת עסקים ישראלי (רויטרס)

שליש מהאמריקנים סבורים שחרם על ישראל מוצדק ומהווה אמצעי לחץ לגיטימי - כך עולה מסקר חדש שנערך בארצות הברית, ושתוצאותיו הגיעו לידי חדשות 2 Online, לקראת כנס שיערך מחר באו"ם. הסקר מראה כי מאבקה של תנועת ה-BDS נגד ישראל בקמפוסים ברחבי העולם קוצר פירות, וכי התנועה השנויה במחלוקת צוברת הצלחה בקרב דעת הקהל בארה"ב ובבריטניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסקר שבוצע על ידי מכון Ipsos בקרב 1,100 נשאלים בארצות הברית, עולה ש-33% מהאוכלוסייה האמריקנית חושבים שחרם על ישראל הוא כלי מוצדק. בסקר דומה בבריטניה הנתון מדאיג אף יותר: 40% מהנשאלים הסכימו שחרם על ישראל הוא מעשה לגיטימי.

למרות הנתונים המדאיגים, רוב גדול של 62% בקרב הציבור האמריקני וכ-50% מהנשאלים בבריטניה סבורים שתנועת ה-BDS היא ביטוי לאנטישמיות המודרנית.

דנון: הסטודנטים היום פחות מחויבים לקשר בין שתי המדינות

"אין לנו בת ברית יותר חשובה מארצות הברית ואין לנו חברים יותר קרובים מהקהילה האמריקנית על כל גווניה", אמר שגריר ישראל באו"ם דני דנון. "עם זאת, הסטודנטים והצעירים של היום הם פחות מחויבים לקשר המיוחד בין שתי המדינות מדורות העבר".

דנון יקיים מחר כנס בינלאומי מיוחד למאבק ב-BDS תחת הכותרת "בניית גשרים ומאבק בחרמות". הכנס יערך בשיתוף עם הקונגרס היהודי העולמי, קרן היסוד, המרכז לחוק וצדק, המכבים, הליגה נגד השמצה, תנועה הציונית האמריקנית, ה"בונדס" , StandWithUs, ארגון בני ברית, הילל, ארגון Camera, וארגונים נוספים.

במסגרת הכנס ישתתפו יותר מ-1,500 סטודנטים, נציגים של עשרות ארגונים הנאבקים ב-BDS, ארגונים יהודים אמריקנים, משפטנים ומעצבי דעת קהל. "אין ספק שתנועת ה-BDS לא מרפה מהניסיון לפגוע בישראל. ביחד עם השותפים שלנו נמשיך לעמוד איתנים מול כל איום - וננצח", סיכם השגריר דנון.