אבו מאזן: "אנחנו מסיתים וגם אתם מסיתים"

בנאום שנשא בישיבת הליגה הערבית בקהיר קרא אבו מאזן לארה"ב לבחון את ההסתה משני הצדדים והתייחס לדרישת נתניהו להכרה בישראל כמדינה יהודית: "זה לא מה שקרה בהסכמי אוסלו, אבל אנו אומרים במפורש שאנו מכירים בישראל"

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן נשא הערב (שבת) נאום בפני הליגה הערבית בקהיר והתייחס בין היתר לטענות בישראל על ההסתה ברשות. "הישראלים טוענים שהפלסטינים מסיתים בתקשורת ובספרי הלימוד", אמר. "אמרנו כבר - אנחנו מסיתים וגם אתם מסיתים".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי אבו מאזן, כבר ב-1998 הסכימו הישראלים והפלסטינים על הקמת ועדה משולשת בהשתתפות ארצות הברית שתבחן את ההסתה בשני הצדדים. "אנו מוכנים שארצות הברית תשמש שופטת בנושא", אמר. עם זאת הדגיש: "יש הסתה אווילית ופראית של אישים ישראלים נגד הפלסטינים".

בנאומו התייחס יושב ראש הרשות גם לדרישת נתניהו להכרה פלסטינית בישראל כמדינה יהודית ואמר: "זה לא מה שקרה בהסכמי אוסלו, אבל אנו אומרים במפורש כי אנו מכירים במדינת ישראל".

אבו מאזן וא-סיסי בקהיר (סוכנות הידיעות הפלסטינית (ופא))

"אנו שואפים לפתרון שתי מדינות בגבולות 67' ומוכנים לקבל גם תיקוני גבול קלים", הבהיר אבו מאזן. עם זאת הוא האשים את ישראל בכך שהתירה להפר את הסכמי אוסלו וציין עוד: "אנו דוחים את הצעת ישראל להחכיר חלק מהאדמות הכבושות. אסור שהאדמות הפלסטיניות יישארו מחולקות".

קודם לכן נפגש אבו מאזן עם נשיא מצרים א-סיסי והשניים שוחחו על התהליך המדיני ועל יוזמת השלום הצרפתית. "הסוגיה הפלסטינית תמשיך לעמוד בראש סדר העדיפויות של מצרים", אמר א-סיסי לאבו מאזן. "אנו תומכים ביוזמות ובמאמצים הבינלאומיים ליישב את הבעיה הפלסטינית וליצור פתרון צודק ושלום כולל ובר קיימא".

(Yonatan Sindel, פלאש 90)

א-סיסי קרא להקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67' שבירתה תהיה מזרח ירושלים. "פתרון זה יתרום ליצירת מציאות טובה יותר ועתיד בטוח ויציב יותר לכל המדינות והעמים באזור", אמר. אבו מאזן הודה לא-סיסי על מאמציה של מצרים ועל תרומתה "לעצור את שפיכות הדמים ולממש את זכויות הפלסטינים".