אבו מאזן וא-סיסי נפגשו בקהיר ודנו ביוזמה הצרפתית

יו"ר הרשות הפלסטינית הגיע לקהיר, שם פגש את הנשיא המצרי, עמו דן במאמצי ההנהגה הפלסטינית להביא ל"סיום הכיבוש הישראלי" וגם ביוזמה הצרפתית הקוראת לכינוס ועידה בינלאומית בפריז בחודש הבא. גורמים בירושלים הזהירו שלשום כי עקב מינוי ליברמן לשר הביטחון, ניתן לראות שינוי בעמדת מצרים ותמיכה גוברת בפלסטינים

א-סיסי ואבו מאזן בפגישתם, היום (סוכנות הידיעות הפלסטינית ("ופא"))

התחממות ביחסים בין הפלסטינים למצרים? יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, נפגש היום (שבת) עם נשיא מצרים, עבד אל-פתח א-סיסי, בארמון הנשיאות בקהיר - זאת לאחר ביקור בן יומיים שערך במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפגישתם דנו השניים במאמצים של ההנהגה הפלסטינית "להביא לסיום הכיבוש הישראלי", כך מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", זאת באמצעות תמיכה ביוזמה הצרפתית לכנס ועידה בינלאומית בפריז בחודש הבא.

ייתכן שהביקור הזה של אבו מאזן בקהיר משליך גם על היחסים של המצרים עם ישראל. שלשום (חמישי) אישרו גורמים בירושלים כי מינויו של אביגדור ליברמן לשר הביטחון וצירוף מפלגת ישראל ביתנו לממשלה גורמים לשינוי עמדות בקהיר. לפי הדיווח, המצרים בוחנים את דרכם ובודקים כיצד להתנהל מול שר הביטחון החדש, שבעבר התבטא במספר מקרים נגד המצרים ואף קרא להפציץ את סכר אסואן.

מינוי ליברמן ישפיע לרעה על היחסים? (יונתן סינדל - פלאש 90)

דוגמא משמעותית לשינוי העמדות ניתן לראות בביקורו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בקהיר ופגישתו עם הנשיא א-סיסי. לקראת הגעתו התבקש אבו מאזן מהנשיא המצרי להביא עמו את נייר העמדות הפלסטיני לקראת היוזמה הצרפתית: זאת לאחר שהבטיח לאבו מאזן שיתמוך בעמדות הפלסטיניות במשא ומתן.

בעבר המצרים שימשו כ"מתווך הוגן" בין שני הצדדים, וכעת ניתן לראות תזוזה בעמדות לכיוונם של הפלסטינים. המצרים בוחנים כעת את דרכם ובודקים כיצד להתנהל מול שר הביטחון החדש.