צפו: הנשיא ריבלין נואם בערבית‎

בטקס במשכן הנשיא לרגל יום העצמאות הירדני, נשא ריבלין דברים ואיחל הצלחה ושגשוג לירדנים ולמשפחת המלוכה. "מדינת ישראל מחויבת לשמור על הסטטוס קוו הקיים כדי שלא ישתנה בעתיד", הוסיף. צפו בדברי הנשיא

הנשיא דיבר בערבית במחווה ל"יום הלאומי" של ירדן: הערב (חמישי) השתתף נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בקבלת הפנים לרגל יום העצמאות של שכנתנו ירדן, ונשא דברי ברכה גם בעברית וגם בערבית. במסגרת דבריו איחל שגשוג למשפחת המלוכה - וגם התחייב בשם ישראל לשמור על הסטטוס קוו ועל היחסים הטובים בין המדינות, שחתמו על הסכם שלום ב-1994.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוכחות שגריר ירדן בישראל וואליד עובידאת, בירך ריבלין בערבית את מנהיגי הממלכה ההאשמית: "אני רוצה לאחל שגשוג לכבוד הוד מלכותו המלך עבדאללה השני בן אל-חוסיין ולכבוד הוד מעלתה המלכה ראניה אל-עבדאללה, ולכבוד יורש העצר הנסיך אל-חוסיין בן עבדאללה השני, ולכבוד השגריר וואליד עבידאת ורעייתו, הגברת מאיס עבידאת, ולכל אזרחי ירדן, לרגל יום העצמאות ה-70 לממלכה הירדנית ההאשמית. אחיי, ירדן היא מדינה גדולה וחשובה באזורנו. חג שמח".

בהמשך התייחס ריבלין ליחסים בין המדינות: "ישראל גאה להיות שותפה של ירדן, ולעמוד לצדכם בקידום היציבות והשקט לאזור כולו", אמר. "מדינת ישראל מחויבת לשמור על הסטטוס קוו הקיים כדי שלא ישתנה בעתיד".

ריבלין והשגריר הירדני (מארק ניימן, לע"מ)

"גאים להיות שותפים של ירדן"

עוד התייחס הנשיא ליום חגה של ירדן: "זהו כבוד גדול עבורי לחגוג אתכם שוב את יום העצמאות שלכם. ירדן שכנה קרובה לנו. עבורנו בישראל, הממלכה הירדנית תחת מנהיגותו של המלך עבדאללה, היא מקור השראה. אנו מתמודדים מול אתגרים מורכבים בכל רחבי המזרח התיכון. הטרגדיה המתמשכת בסוריה, חוסר היציבות בעירק והטרור הג'יהאדיסטי המעז לדבר בשם האסלאם, מביאים לכך שאנשים רבים מבקשים מקלט. הממלכה ההאשמית מתמודדת מול כל האתגרים האלה בכבוד, ביושר ובסולידריות לאומית ואנושית".

"ירדן מהווה דוגמה מיוחדת למדינה חזקה, ומתונה. זוהי מתינות שלא מגיעה מחולשה - היא סימן לכוחכם", הוסיף הנשיא. "ישראל גאה להיות שותפה של ירדן, ולעמוד לצדכם בקידום היציבות והשקט לאזור כולו". בהמשך התייחס למתיחות סביב ירושלים: "בשנה האחרונה, הממלכה שלכם היוותה חלק חשוב בהתמודדות מול האלימות בירושלים. התפקיד החשוב שירדן נושאת בירושלים, הקדושה לכולנו, יישאר חזק כפי שהוא היום ומדינת ישראל מחויבת לשמור על הסטטוס קוו הקיים כדי שלא ישתנה בעתיד."

בסיום דבריו, בירך הנשיא את הנוכחים ואמר: "שכניי היקרים, ביום מיוחד זה אני מאחל לכם ביטחון, יציבות, שלום, קידמה ושגשוג. ביום הלאומי שלכם, אני שולח אליכם את הערכתי ואת הערכת כל אזרחי מדינת ישראל."