"ליברמן מקרב את מצרים לפלסטינים"

גורמים בירושלים מספרים הערב כי מינויו של ליברמן לתפקיד שר הביטחון עלול לגרום לפגיעה ביחסים של ישראל עם מצרים. עוד מוסיפים הגורמים כי כבר ניתן לראות שינוי בעמדות המצרים ותמיכה הולכת וגוברת שלהם בצד הפלסטיני

א-סיסי ואבו מאזן, ארכיון

ממשלת ה-66 רק יצאה לדרך - וכבר מעוררת הדים בעולם: גורמים בירושלים מאשרים היום (חמישי) שמינויו של אביגדור ליברמן לשר הביטחון וצירוף מפלגת ישראל ביתנו לממשלה גורמים לשינוי עמדות בקהיר. לפי הדיווח, המצרים בוחנים כעת את דרכם ובודקים כיצד להתנהל מול שר הביטחון החדש, שבעבר התבטא במספר מקרים נגד המצרים ואף קרא להפציץ את סכר אסואן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דוגמא משמעותית לשינוי העמדות ניתן לראות בביקורו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בקהיר היום, לקראת פגישתו עם א-סיסי מחר.

לקראת הגעתו התבקש אבו מאזן מהנשיא המצרי להביא עמו את נייר העמדות הפלסטיני לקראת היוזמה הצרפתית: א-סיסי הבטיח לאבו מאזן שיתמוך בעמדות הפלסטיניות במשא ומתן.

אפקט שלילי לממשלת נתניהו-ליברמן (יונתן סינדל - פלאש 90)

בעבר המצרים שימשו כ"מתווך הוגן" בין שני הצדדים, וכעת ניתן לראות תזוזה בעמדות לכיוונם של הפלסטינים. המצרים בוחנים כעת את דרכם ובודקים כיצד להתנהל מול שר הביטחון החדש, שבעבר התבטא במספר מקרים נגד המצרים ואף קרא להפיץ את סכר אסואן.