"ישראל מעדיפה קיצוניות על השלום"

ברשות הפלסטינית תוקפים את כניסתו של ליברמן ללשכת שר הביטחון וטוענים כי ההחלטה היא תשובת נתניהו למאמצים להחיות את תהליך השלום. לבני: "ההיסטוריה לא תסלח לנתניהו, נילחם מול הטירוף המתחולל"

מינוי ליברמן הוא תשובת נתניהו לצרפתים? (יונתן זינדל - פלאש 90)

על רקע התהפוכות במערכת הפוליטית הישראלית והידווחים על מינויו של ח"כ ליברמן לשר הביטחון, התייחסו היום (חמישי) לראשונה גם ברשות הפלסטינית למינוי וגינו אותו בחריפות. "צירופו של ליברמן לממשלה הינה דגש מחודש על היעדר פרטנר לשלום אמיתי בישראל, ועל הצדק בגישה הפלסטינית לבנאם את העניין הפלסטיני", מסר משרד החוץ הפלסטיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החלטה זו היא תשובת נתניהו למאמצים הצרפתים להחיות את תהליך השלום בין הצדדים, ושולחת מסר חזק לעולם שישראל מעדיפה קיצוניות, ומנציחה כיבוש והתנחלות על השלום", מסר המשרד בהודעה לעיתונות.

עוד תקפו ברשות ואמרו כי ליברמן ידוע בדעות הימין הקיצוניות שלו כלפי הפלסטינים, מה שמוכיח שנתניהו תמיד העדיף לקדם את הקיצוניות בממשלתו. "התפתחויות אלו בממשלה הן לא הפתעה למי שעוקב אחרי הפעולות היומיומיות, ואחר ההפרות שבוצעו על ידי קיצוני ממשלת נתניהו נגד העם הפלסטיני, שמשקף את המדיניות הגזענית הקיצונית והאלימה של ממשלת נתניהו מאז יומה הראשון".

הרשות הפלסטינית תוקפת את החלטת נתניהו (רויטרס)

חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני) תקפה גם היא את מינויו של ליברמן. "הבחירה של נתניהו בליברמן היא לא בגלל שלא הצטרפנו, אלא כי זה מי שמתאים למדיניות הקיצונית שלו, ולנו אסור היה להתאים את עצמינו להיות חלק ולתת גיבוי להשקפת העולם והמדיניות הזאת", כתבה בפייסבוק, "כשנתניהו היה צריך לבחור בין מתינות לקיצוניות, בין דמוקרטיה ללאומנות, בין שלום לבידוד והידרדרות ביטחונית - הוא בוחר בבחירה הנוחה לו פוליטית: ימין קיצוני וציני, ולעזאזל הממלכתיות, האחריות והביטחון".

"ההיסטוריה לא תסלח לנתניהו על הנזק שהוא עושה לישראל, והילדים שלנו לא יסלחו לנו אם נהיה עסוקים עכשיו בעניינים אישיים ומריבות פנימיות, אם נשתוק או נרים ידיים. זוהי בדיוק השעה לצאת לקרב, ביחד, על זהותה ועתידה של ישראל. לא פחות", המשיכה, "החובה המוסרית שלנו עכשיו מול הטירוף המתחולל היא אחת בלבד: להילחם על העמדות שלנו, לא להירתע, לא להתקרבן - וליצור מחנה נגדי חזק ונחוש שלנו ושל השותפים הטבעיים שלנו באופוזיציה ומחוצה לה".

ציפי לבני


מינויו של ליברמן לתפקיד שר הביטחון אמנם עוד לא רשמי, אך מוקדם יותר היום דיווח שר התיירות יריב לוין בתום פגישה עם ליברמן כי לדעתו המו"מ לצירוף "ישראל ביתנו" לממשלה יסתיים עוד היום. "הייתה פגישה רצינית, עניינית ובאוויר מצוינת. רוב הנושאים מסוכמים", אמר לוין. "ישנן עדיין נקודות שמצריכות ליבון ונעשה זאת במהלך היום". גורם בכיר המעורה בפרטי המשא ומתן הבהיר כי עיקר המחלוקות בין הצדדים נוגע לסוגיות תקציביות. "אם יהיה סיכום מהיר מול האוצר יחתמו כבר היום", הדגיש.