בעלה של הנרצחת בפיגוע במכתב זועם למזכ"ל האו"ם: "ארגון חסר אנושיות"

נתן מאיר, בעלה של דפנה מאיר ז"ל שנרצחה בפיגוע בעתניאל בחודש ינואר האחרון, שלח מכתב חריף למזכ"ל האו"ם בו התלונן על היחס המזלזל בו הוא ובתו נתקלו בביקורם במטה בניו יורק. "אף שגריר מאומות העולם לא טרח לבוא ולנחם את בתי בת ה-17", כתב מאיר. "גם אתה לא ניגשת להביט בפנים המיוסרות מכאב"

נתן מאיר, בעלה של דפנה מאיר ז"ל שנרצחה בביתה שבעתניאל לעיני ילדיה בידי נער פלסטיני, שיגר מכתב זועם למזכ"ל האו"ם באן קי מון, בו נזף על היחס המבזה שלטענו הוא ובתו רננה נתקלו בו בביקורם במטה האו"ם בניו יורק בחודש שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת מאיר, מלבד דבריו של הנציג הפלסטיני באו"ם שטען כי ישראל אחראית להרג אלפי ילדים פלסטינים, גם יתר הנציגים בארגון לא הביעו צער על רצח דפנה. "אחד מאותם ילדים שהנציג הפלסטני דיבר עליהם רצח את אשתי! למרות השערוריה הנוראה שיש במצג שווא זה אף אחד לא מנע אותו מלהמשיך בדבריו", כתב מאיר למזכ"ל.

נתן מאיר ובתו רננה במטה האו"ם

"אף שגריר מאומות העולם לא טרח לבוא ולנחם את בתי בת ה-17", הוסיף נתן. "אף לא אחד ניגש ללחוץ את ידינו. אף אחד לא התקשר או נפגש איתנו לפני או אחרי. גם לא מכתב. אפילו אתה, כבוד המזכ"ל, ישבת בתחילת אותה ישיבה ולא פצית את פיך לעברנו ולא ניגשת להביט בפנים המיוסרות מכאב".

דפנה מאיר ז"ל

"אני, אזרח העולם. אזרח פשוט וכואב שואל: האם ארגון האומות המאוחדות שואף להיות רלוונטי כאשר אין בו טיפת אנושיות בסיסית ביותר? האם נציגים שאינם יודעים להיישיר מבט לעיניו של אדם ראויים לגנות דרך חיים של אדם אחר? היכן הכנות? היכן השאיפה לאנושיות שנמצאת בבסיס הקמתו של המוסד שבראשו אתה עומד? האם גוף שכזה יוכל למנוע שנאה, איבה וחוסר שיוויון?", תהה מאיר במכתב.

בני המשפחה בלוויית האם (יונתן סינדל, פלאש 90)

"כבוד המזכ"ל, כשם שארגון האומות המאוחדות מעלה על נס את זכויות הפלסטינים כך עליו לזכור את רצונם הלאומי של היהודים לקבל לידיהם את הערים שעליהם חלמו אלפי שנים", ציין מאיר. "מיליארדי מאמינים בכל העולם מכירים עד כמה קשורים היהודים לארץ התנ"ך. פתרון של שלום אמת חייב להתחשב גם בחלומו של העם היהודי".