"ארה"ב תחריף את הטון נגד ישראל"

האמריקנים צפויים לאמץ את דוח הקוורטט שיתפרסם בקרוב, ובו גינוי חריף לבנייה בהתנחלויות, כך דיווחה סוכנות הידיעות AP. בין עיקרי הביקורת: בנייה ביהודה ושומרון, הפקעת רכוש פלסטיני וקיפאון מדיני

(ארכיון) (פלאש 90)

האם ארצות הברית צפויה להחריף את הטון נגד ישראל בזירה הבינלאומית? ממשל אובמה צפוי לאמץ דוח של הקוורטט ובו גינוי תקיף במיוחד בנוגע להרחבת ההתנחלויות ביהודה ושומרון, כך דיווחה סוכנות הידיעות AP.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, הדוח צפוי לכלול גינוי חריף על המשך הבנייה בהתנחלויות, וכן על הפקעות רכוש פלסטיני בידי ישראל. כמו כן קיימת בדוח התייחסות גם להריסת בתי פלסטינים בשטחי יהודה ושומרון ולקיפאון בתהליך המדיני.

הדוח המדובר צפוי לכלול גם התייחסות לפועלה של ההנהגה הפלסטינית, בנוגע לאי נקיטת פעולות בכדי להרגיע את האלימות באזור. למרות זאת, גורמים שהיו מעורבים בכתיבת הדוח טוענים כי הביקורת נגד ישראל היא זו שצפויה לעמוד במרכזו.

ניסיון לקדם את התהליך המדיני. אובמה (רויטרס)

האמריקנים טוענים כי אימוץ פרטי הדוח שצפוי להתפרסם בחודשיים הקרובים, הינו בכדי ללחוץ את ישראל ולדחוק בה בכדי ליזום תהליך מדיני להסדר בין ישראל והפלסטינים. יש לציין שלדברי הביקורת שהוצגו בדוח אין משמעות ביצועית בפועל, אולם עצם אימוץ הנוסח בידי האמריקנים בא בניגוד למדיניות שהיתה נהוגה עד כה לפיה נעשה שימוש בשפה זהירה יותר בדרגים השונים.