גרמניה מכחישה: "תומכים בישראל"

גורמים מדיניים בגרמניה מצטרפים להכחשות שכבר נשמעו מהצד הישראלי בדבר מתיחות בין המדינות. גורם בכיר התייחס לפרסומים ב"דר שפיגל" לפיהם בברלין חשים מנוצלים על ידי רה"מ נתניהו: "מדיניותנו לא השתנתה"

(רויטרס)

יממה לאחר הדיווחים בתקשורת הגרמנית על מתיחות ביחסים בין ישראל לגרמניה, מצטרף הערב (ראשון) בכיר בממשל בברלין להכחשות הישראליות ואומר כי אין בכוונת גרמניה להסיר את תמיכתה חסרת התנאים בישראל. "הקווים המנחים של גרמניה במזרח התיכון לא השתנו", אמר הגורם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אתמול פרסם העיתון הגרמני "דר שפיגל" על משבר אפשרי ביחסים וציטט את חבר הפרלמנט הגרמני רולף מוצניך שאמר כי "גוברת התפיסה בממשל הגרמני שנתניהו מנצל את הידידות בין המדינות לצרכיו" וכי שקילה מחודשת של יחסי גרמניה-ישראל תהיה "צעד מבורך".

עוד דווח "בדר שפיגל" על התבטאות חריגה של הקנצלרית מרקל במהלך פגישה שקיימה עם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן לפני כשבועיים. על פי הדיווח, במהלך הפגישה אמרה מרקל לאבו מאזן כי היא "מבינה מדוע הוא רוצה לפנות למועצת הביטחון של האו"ם בעניין ישראל".  מהמחנה של הקנצלרית מרקל סירבו להתייחס לדיווחים.

אתמול, שעות ספורות לאחר הדיווחים, מיהרו בישראל להכחיש גם כן כי יש אמת בדברים ומסרו כי "היחסים בין ישראל לגרמניה הדוקים וטובים וימשיכו להיות כאלה". עוד התייחסו גורמים מדיניים לדבריו של חבר הפרלמנט ואמרו כי מדובר ב"ניסיון פנים-גרמני לנגח את מרקל על יחסיה הקרובים עם ראש הממשלה נתניהו".