גורמים מדיניים: היחסים עם גרמניה טובים והדוקים

בירושלים דוחים על הסף את הדיווחים בגרמניה על משבר ביחסים בין שתי המדינות. "האמירות נועדו לנגח את מרקל", אמרו הגורמים לאחר שחבר פרלמנט גרמני צוטט כאומר: "נתניהו מנצל את הידידות של גרמניה"

"היחסים טובים והדוקים". מרקל ונתניהו (רויטרס)

שעות לאחר שהעיתון הגרמני "דר שפיגל" דיווח על מתיחות ביחסים בין ירושלים לברלין - גורמים מדיניים בישראל דוחים הערב (שבת) את הטענות ומדגישים: "היחסים בין ישראל לגרמניה הדוקים וטובים וימשיכו להיות כאלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הגורמים התייחסו בין היתר לציטוט של חבר הפרלמנט הגרמני רולף מוצניך - שאמר כי "גוברת התפיסה בממשל הגרמני שנתניהו מנצל את הידידות בין המדינות לצרכיו" - וטענו כי מדובר ב"ניסיון פנים-גרמני לנגח את מרקל על יחסיה הקרובים עם ראש הממשלה נתניהו". חבר הפרלמנט הוסיף כי שקילה מחודשת של יחסי גרמניה-ישראל תהיה "צעד מבורך".

התבטאות חריגה בפגישה עם אבו מאזן (רויטרס)

עוד דווח "בדר שפיגל" על התבטאות חריגה של הקנצלרית מרקל במהלך פגישה שקיימה עם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן לפני כשבועיים. על פי הדיווח, במהלך הפגישה אמרה מרקל לאבו מאזן כי היא "מבינה מדוע הוא רוצה לפנות למועצת הביטחון של האו"ם בעניין ישראל".  

בחודש פברואר האחרון נפגשה מרקל עם נתניהו בברלין. לאחר הפגישה בין השניים פורסם בכלי תקשורת בישראל כי "מרקל אמרה שזה לא הזמן לפתרון שתי המדינות". בלשכת מרקל זעמו על הפרסום וטענו כי מדובר בהדלפה מגמתית ובציטוט מסולף.

ב"דר שפיגל" אף צוטטו גורמים במשרד החוץ הגרמני שהזהירו כי התמיכה חסרת התנאים של גרמניה בישראל עשויה להשתנות וכי ההתפתחויות האחרונות בין ירושלים לברלין עלולות להביא לסדקים ביחסים בין המדינות.