בכיר בבית הלבן: "הסיוע לישראל יהיה הגדול אי פעם"

אחרי ש-83 סנאטורים קראו לנשיא אובמה להגדיל את תקציב הסיוע הצבאי לישראל, בכיר בבית הלבן אמר לסוכנות הידיעות רויטרס שארה"ב תעניק לישראל סיוע צבאי גדול יותר מלכל מדינה אחרת בעולם. הוא ציין כי מטרת התמיכה האמריקנית היא לשמור את עליונותה הטכנולוגית של ישראל באזור

יגיעו לסיכום? (רויטרס)

הסיוע הצבאי שתעניק ארה"ב לישראל יהיה הגדול ביותר שניתן למדינה כלשהי אי פעם, כך אמר גורם בכיר בבית הלבן לסוכנות הידיעות רויטרס. דבריו מגיעים על רקע מכתב ששלחו אתמול (שני) 83 סנאטורים, בו דרשו מהנשיא אובמה להגדיל את תקציב הסיוע לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אנחנו מוכנים לחתום על מסמך הבנות עם ישראל שימסד את ההתחייבות לסיוע צבאי הגדול ביותר שניתן אי פעם למדינה על ידי ארצות הברית", אמר הבכיר וציין כי המטרה היא לשמר את עליונותה הטכנולוגית של ישראל באזור.

במכתב שנשלח אתמול הסבירו חברי הסנאט כי "עקב העלייה הדרמטית באיומים הביטחוניים על ישראל, אנו תומכים בהסכם חדש וארוך טווח בין ארצות הברית לישראל". הסנאטורים הדגישו: "עלינו לדאוג לכך שישראל תוכל להגן על עצמה בעזרת הטכנולוגיה הטובה והחדישה ביותר".

גוברים האיומים על ישראל. כיפת ברזל (אדי ישראל, פלאש 90)

עוד עלה במכתב כי הסנאט מעוניין לשקול שיתוף פעולה עם ישראל בפיתוח תכנית טילים חדשה, בדומה לנעשה בשנים קודמות. כל זאת, לטענתם, בכדי לשמור על "יתרונה האיכותי של ישראל בהשוואה לכוחן הצבאי של מדינות ערב".

בחודשים האחרונים מתנהל משה ומתן בנושא גודל תקציב הסיוע האמריקני. בישראל מבקשים להעלות את הסיוע שעומד כיום על 3 מיליארד דולר לכ-4.5 מיליארד. בבית הלבן מנגד לוחצים להגיע להסכם עוד בתקופת כהונתו של הנשיא אובמה ולשמור את התקציב מתחת ל-4 מיליארד דולר.