רוב מוחץ בסנאט לאובמה: הגדל את הסיוע לישראל

83 מתוך 100 חברים חתמו על מכתב שקורא לנשיא ארה"ב להגדיל את הסיוע הביטחוני ולהעביר לישראל יותר מ-3 מיליארד הדולרים שניתנים לה כיום. "צריך להגדיל את הסיוע הביטחוני על רקע האתגרים עמם היא מתמודדת", כתבו הסנאטורים לנשיא

רוב גדול קורא להגדיל הסיוע (קובי גדעון, לע"מ)

רוב מוחץ בסנאט האמריקני בעד הגדלת הסיוע הביטחוני לישראל: במכתב גלוי ששלחו היום (שני) 83 סנאטורים לנשיא ארה"ב ברק אובמה הם הפצירו בו להגדיל את חבילת הסיוע: "עלינו לדאוג לכך שישראל תוכל להגן על עצמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במכתב ציינו כי חברי הסנאט כי נדרשת חבילת סיוע גדולה יותר מזו הקיימת כיום - בשווי שלושה מיליארד דולרים. הרכב החותמים על מכתב הסנאטורים מצביע על תמיכה רחבה משתי המפלגות הגדולות.

הסנאטורים המתמודדים על הנשיאות, עם זאת, חלוקים בדעתם. אחד המועמדים הרפובליקניים, טד קרוז, חתם על המכתב, בעוד ברני סנדרס הדמוקרטי לא נמנה בין 32 החותמים על המכתב מקרב חברי מפלגתו.

ניסוי במערכת כיפת ברזל בארה"ב, בשבוע שעב (דוברות רפאל)

"עקב העלייה הדרמטית באיומים הביטחוניים על ישראל, אנו תומכים בהסכם חדש וארוך טווח בין ארצות הברית לישראל", הסבירו חברי הסנאט במכתב לנשיא. "עלינו לדאוג לכך שישראל תוכל להגן על עצמה בעזרת הטכנולוגיה הטובה והחדישה ביותר".

עוד עלה במכתב כי הסנאט מעוניין לשקול שיתוף פעולה עם ישראל בפיתוח תכנית טילים חדשה, בדומה לנעשה בשנים קודמות. כל זאת, לטענתם, בכדי לשמור על "יתרונה האיכותי של ישראל בהשוואה לכוחן הצבאי של מדינות ערב".

הנשיא אובמה ביקש את אישור חברי הסנאט להקצות לישראל 150 מיליון דולרים נוספים, אולם מרבית הסנאטורים התנגדו לכך - וקראו לנשיא להעביר כספים רבים יותר לישראל, כשאחת המטרות היא לקדם ולפתח מערכות הגנה כמו כיפת ברזל וקלע דוד שתוקצבו בעבר.