ירדן: "לעלייה להר הבית יהיו השלכות"

הממשלה בעמאן תקפה את המדיניות הישראלית בהר הבית, אשר לטענתה פוגעת בחופש הפולחן של הפלסטינים. "אנו מזהירים את ישראל מההשלכות החמורות של התפרצות יהודים למסגד", טען שר ההסברה הירדני. למרות החשש מעימותים: השקט היחסי נשמר

ירדן: "לשמר חופש פולחן בהר הבית". אילוסט (דניאל נחמיה, חדשות 2)

אזהרה מעמאן סביב האתר הקדוש והנפיץ: ממשלת ירדן טוענת כי ישראל מפרה את זכויותיהם של מתפללים פלסטינים בהר הבית וקוראת לה למנוע "התפרצות של מתנחלים למסגד אל אקצא". לטענת שר ההסברה הירדני ד"ר מוחמד אלמומני - המשמש גם כדובר ממשלת ירדן - מהלכים אלו מהווים הפרה של אמנות וחוקים בינלאומיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד הזהיר אלמומני, בהצהרה לסוכנות הידיעות הירדנית, מביצוע צעדים שיהיו להם השלכות חמורות על המצב הביטחוני. הבכיר קרא לישראל לעצור לאלתר צעדים כאלה והדגיש: "על ישראל לאפשר למתפללים הפלסטינים להיכנס למסגד ולמלא את מצוותיהם". יש לציין כי גם אתמול, למעט מתיחות כללית ששררה בהר הבית וכללה הרחקה של ישראלים ופלסטינים מהמקום, השקט באזור נשמר.

בימים האחרונים הוטחה בממלכה ביקורת נוקבת, בעיקר מצד התנועה האיסלאמית, בטענה שהמשטר בירדן מסייע בפועל לישראל לקבוע את הסדר בהר הבית. השיח' ראיד סלאח אף טען כי פרויקט הצבת המצלמות שעליו הכריזה עמאן ישמש "עין לכיבוש".

בעקבות הקולות הביקורתיים הודיעה ממשלת ירדן בשבוע שעבר על עצירת הפרויקט, "עקב התנגדות של פלסטינים". ההודעה החריפה שפרסמה הבוקר נראית אף היא כניסיון להתנער מהטענות לפיהן וויתרה לישראל בעניין הסדרי התפילה בין יהודים למוסלמים על הר הבית. בשבוע שעבר הסביר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ירדן התנגדה להצבת מצלמות בתוך המסגדים עצמם ועדכן כי הצבת המצלמות לכיוון פתחי המסגדים מתעכבת.