נתניהו ייפגש מחר עם הנשיא פוטין

ראש הממשלה בנימין נתניהו ימריא מחר לרוסיה לפגישה רשמית עם הנשיא ולדימיר פוטין. השניים צפויים לדון בין היתר בתיאום האווירי בשמי סוריה על רקע הטעות בזיהוי של מטוסי חיל האוויר. נתניהו צפוי גם לבקש מפוטין למנוע העברת נשק לחיזבאללה ואירן

נתניהו ופוטין. ארכיון

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייצא מחר (חמישי) בבוקר למוסקבה לפגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. השניים ידונו בהמשך התיאום בין הצבאות למניעת תקריות בין צה"ל לכוחות הרוסיים בסוריה ובמכירת נשק מתקדם לאירן והעברת אמל"ח לחיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לראש הממשלה יתלוו השר זאב אלקין, מפקד חיל האוויר, ממלא מקום ראש המל"ל, המזכיר הצבאי וראש הלשכה. נתניהו יחזור לישראל בשעות הערב.

הפגישה בין השניים מגיעה לאחר האירוע החריג שהתרחש מעל לחופי סוריה, לאחר שמטוסים ישראלים של חיל האוויר ושל צבא רוסיה התקרבו זה אל זה.

התקרית אירעה בין מטוסי F16 של חיל האוויר ומטוסי סוחוי 27 רוסיים. המטוסים טסו במרחק מצומצם אחד מהשני, וברגע האחרון נמנעו טעויות בזיהוי שיכלו לגרום לאסון עם נפגעים.

התקרית נמנעה בזכות מנגנון תיאום אווירי שהוקם בין ישראל לרוסיה. המנגנון נוצר בעקבות כניסתם המסיבית של הרוסים לפעילות אווירית בשטחה של סוריה בחודשים האחרונים.