ביידן לסתיו שפיר: "ישראל בת מזל שיש לה אותך"

בנאום בפני השדולה היהודית ג'יי סטריט הפתיע סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן את חברת הכנסת הישראלית שהייתה בקהל, חלק לה מחמאות והשווה אותה אליו בזמן שנבחר לסנאט: "מזכירה לי את עצמי לפני 20 שנה". בהמשך, תקף ביידן את ההקצנה בכנסת ישראל, וגם שלח עקיצה מרומזת לנתניהו

הפתעה נעימה הבוקר (שלישי) לחברת הכנסת סתיו שפיר (המחנה הציוני) שהשתתפה בכנס של השדולה היהודית ג'יי סטריט בארה"ב. סגן הנשיא האמריקני ג'ו ביידן עלה לנאום ובפתח דבריו קרא בשמה, ביקש ממנה לעמוד והציג אותה בפני קהל האלפים: "היא מזכירה לי אותי לפני 20 שנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

‎"את צריכה לעמוד, והסיבה שאת צריכה לעמוד היא כי אני רוצה להיזכר", פנה ביידן ישירות לשפיר. "אני רוצה שיהיה לי פלאשבק, להיזכר איך זה היה שנבחרתי לסנאט לפני 20 שנה". לאחר מכן הוא הרעיף מחמאות על חברת הכנסת הצעירה ואמר: "ישראל בת מזל שיש לה אותך, הלוואי שהדעות שלך יתחילו להיות שוב השקפת רוב החברים בכנסת".

אחרי המחמאות התפנה סגן נשיא ארה"ב למתוח ביקורת ותקף את התנהלות ראש הממשלה נתניהו ואת המדיניות שהוא מוביל בשנים האחרונות.

"אני מאמין שמדיניות ההרחבה של ההתנחלויות, הכשרה של מאחזים ותפיסת אדמות הם מהלכים שגורמים לישראל להמשיך ולנוע לכיוון השגוי", אמר ביידן שהתריע כי המשך מדיניות זו תוביל את ישראל למצב של מדינה אחת - אותו הגדיר "מציאות מסוכנת".